همشهری آنلاین: دفتر نخست‌وزیر کانادا ضمن تایید خبر آزادی هما هودفربا انتشار بیانیه‌ای از همکاری مقامات ایرانی و کمک‌های عمان، ایتالیا و سوئیس برای آزادی این شهروند ایرانی - آمریکایی قدردانی کرد.

کانادا

به گزارش ایسنا، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا پس از آزادی پروفسور هماهودفر شهروند ایرانی - آمریکایی که چند پیش در تهران بازداشت شده بود، بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد: کانادایی ها از این که دکتر هودفر از زندان آزاد شده است و به زودی به آغوش خانواده، دوستان و همکارانش بازمی‌گردد خرسند هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت کانادا به طور  فعال و سازنده در بالاترین سطوح خود در پرونده دکتر هودفر وارد شد و برای آزادی و بازگشت وی به کانادا تلاش کرد. مقامات ما نیز کمک‌های کنسولی را به خانواده‌ی وی ارائه دادند و تا زمانی که وی در امنیت به خانه باز گردد به این کار ادامه می‌دهند.

نخست وزیر کانادا همچنین در بیانیه خود آورده است: نبود نمایندگان دیپلماتیک کانادایی در ایران موجب شد تا اوتاوا با افراد دیگری که در کمک به آزادی هما هود فر سودمند بودند، به ویژه عمان، ایتالیا و سوئیس همکاری نزدیک داشته باشد. من مایلم که صمیمانه‌ترین قدردانی خود را از حمایت‌های آنها ابراز کنم.

ترودو افزود:‌ من همچنین می‌خواهم همکاری آن مقامات  ایرانی را که آزادی و بازگشت دکتر هودفر را تسهیل کردند، تصدیق کنم. آنها متوجهند که پرونده‌هایی مثل این مانعی برای روابط سازنده هستند.

وی در پایان تاکید کرد: اکنون از همه می‌خواهیم که به خواسته خانواده وی برای حفظ حریم شخصی در این برهه زمانی احترام بگذارند.

به گزارش ایسنا ، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز دوشنبه-6 مهر- ضمن اعلام خبر آزادی این شهروند ایرانی - کانادایی گفت: خانم‌ هودفر استاد بازنشسته دانشگاه‌های کانادا  که بر اساس برخی اتهامات در ایران بازداشت شده بود، به دلایل انسان دوستانه از جمله بیماری، عصر امروز آزاد شد و از طریق کشور عمان به کانادا بازگشت.

کد خبر 347662

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =