همشهری آنلاین: شرح: محمدعلی اسلامی ندوشن روز دوشنبه ۱۲ بهمن به انجمن شاعران ایران می‌رود تا در مراسم رونمایی از تابلوهایی با تاثیر از «شاهنامه» سخنرانی کند؛ نشستی که پر است از حرف‌ها و صحبت‌های تازه ندوشن درباره گنجینه ادبی و میراث هنری که از قرن‌ها پیش به امروز ما رسیده و هنوز در آثار هنرمندان ایرانی، نقشی پررنگ و مهم دارد.

 سهيل محمودي، فاطمه راكعي، ساعد باقري، اسرافيل شيرچي و جمعي ديگر از هنرمندان حاضر هستند و در معرفي اين نمايشگاه و مهري سياوشي كه خالق آثار آن است، آمده: «موقعيت و اهميت شاهنامه، اين كتاب كهن سال كه تا هميشه در ميان ايرانيان تازه است و با طراوت، تا بدان پايه است كه هنرمندان ديگر حوزه‌ها در دوره‌هاي مختلف با الهام از آن به خلق اثر پرداخته‌اند، اما آنچه وجه تمايز دوران معاصر و هنرمندان زمانه ما با پيش از خود است حضور پر رنگ زنان اين سرزمين در عرصه‌هاي مختلف هنري است. . .از نقالي زنان گرفته كه كم‌سابقه و كم‌نظير است تا خلق اثر به ياري خط و نوا و رنگ.

در زمره اين زنان، مهري سياوشي، يكي از جوانان بااستعداد است كه با قلم متفاوت و نگاه مدرن خود سعي كرده است برداشتي متفاوت از شاهنامه حكيم طوس ارايه دهد و حاصل قريب به يك سال انس و الفت عاشقانه‌اش با اين كتاب والا را در قالب تصويرگري‌ها و نقاشي‌هايش از برخي شخصيت‌ها و لحظه‌هاي شاهنامه فردوسي ثبت و خلق كند. به تعبير ديگر اين تابلوها نقلي است با رنگ، قلم و تصوير».

اين برنامه روز دوشنبه و ساعت شش بعدازظهر در انجمن شاعران جوان برگزار مي‌شود.

کد خبر 323291

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =