همشهری آنلاین: معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور گفت: اکنون داعش به‌دنبال این است که جای پایی در افغانستان داشته باشد و ما با موج جدید ورود افاغنه به کشور مواجه هستیم.

 حسین ذوالفقاری

به گزارش تسنیم، حسین ذوالفقاری معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور در حاشیه سفر وزیر کشور به استان اصفهان در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه شورای تأمین استان اصفهان اظهار داشت: ما اصولا در جلسات شورای تامین 4 موضوع پیشگیری از وقوع جرم، مدیریت بحران، قوانین و مقررات امنیتی و برآورد وضعیت منطقی کشور و استان مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: ما به دنبال این هستیم که هم مفهوم بودن را برای تامین امنیت ایجاد کنیم به ویژه اینکه در آستانه عاشورا، اربعین و انتخابات هستیم و به ویژه اینکه اکنون منطقه دچار ناآرامی‌هایی است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با بیان اینکه ما در جلسات تاثیر اتفاقات امنیتی در منطقه و کشور را بررسی می‌کنیم، خاطر نشان کرد: اکنون داعش به‌دنبال این است که جا پایی در افغانستان داشته باشد و از سوی دیگر ما با موج جدید ورود افاغنه به کشور مواجه هستیم، بنابراین نیاز داریم مسائل تروریستی منطقه به ویژه منطقه شرق کشور را بیشتر مورد دقت و بررسی قرار دهیم.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: مسائل مربوط به تامین امنیت انتخابات و همچنین امنیت عمومی استان اصفهان نیز در جلسه شب گذشته مورد بررسی قرار گرفت.

وی با تاکید بر اینکه ما در تامین امنیت مردم در عاشورا و اربعین با توجه به فاجعه منا تلاش می‌کنیم، گفت: انشاءالله با کمک هیئت‌های مذهبی مراسم عزاداری را با امنیت کامل برگزار خواهیم کرد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور همچنین به اطلس امنیتی انتخابات اشاره کرد و گفت: ما اتفاقات امنیتی انتخاباتی دوره‌های قبلی را مورد بررسی قرار داده‌ایم و شهرهایی که بیشترین درگیری در آنها وجود داشت را با رنگ قرمز، شهرهای کم‌تنش را با رنگ زرد و شهرهای بدون مشکل را نیز با رنگ سفید مشخص کردیم.

ذوالفقاری تصریح کرد: ما از پدیده‌های نوظهور نیز غافل نمی‌شویم و بر شهرهایی که زمینه تنش یا اختلافات قومی در آن وجود دارد توجه بیشتری خواهیم کرد.

وی در پایان اظهارات خود درباره وضعیت امنیتی استان اصفهان در انتخابات گذشته گفت: این استان وضعیت امنیتی مناسبی داشته و ما هیچ تنشی در این استان نداشته‌ایم و امیدواریم در انتخابات آینده نیز شاهد تنش در اصفهان نباشیم.

کد خبر 310537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =