همشهری آنلاین: مدیرعامل سازمان انتقال خون با اشاره به افزایش روند سالمندی در کشور، از سرمایه‌گذاری بر متولدین ۱۳۷۳ به بعد جهت داشتن اهدای خون سالم در کشور خبر داد.

به گزارش ايسنا، دکتر علی‌اکبر پورفتح‌الله در آستانه روز جهانی اهدای خون با بیان اینکه 24 خرداد از سوی سازمان بهداشت جهانی و به مناسبت سالروز دکتر لندشتاینر کاشف گروه‌های خونی B، O و A به عنوان روز جهانی تقدیر از اهداکنندگان خون انتخاب شده، گفت: شعار این روز در سال جاری «زندگی من به واسطه تو نجات یافت، از تو متشکرم» انتخاب شده و در ایران نیز همگام با سازمان‌های انتقال خون سایر کشورها، روز اهداکنندگان را در سراسر کشور و در مراکز استانی سازمان انتقال خون با کمک سازمان‌های مردم نهاد گرامی خواهیم داشت.

شاخص اهدای مستمر خون در ایران به 51 درصد رسید

وی از مراجعه نزدیک به 2.5 میلیون نفر به مراکز انتقال خون در سال گذشته خبر داد و گفت: 500هزار نفر از آنها اهدا کنندگان مستمر هستند که حداقل سالی دوبار جهت اهدای خون مراجعه می‌کنند. این امر سبب شده که شاخص اهدای مستمر در کشور به 51.5 درصد برسد و با توجه به اینکه یکی از شاخص‌های سلامت خون در کشورها شاخص اهدا کنندگان مستمر است، میزان آن در ایران قابل توجه است.

 

کد خبر 297918

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =