همشهری آنلاین: ۳۷ نفر از شکارچیان آستارایی در راستای کمک به حفظ حیات وحش منطقه در اقدامی ابتکاری و قابل تحسین، اسلحه‌های خود را به اداره حفاظت محیط زیست بندر آستارا تحویل دادند.

به گزارش ايرنا، رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان آستارا شامگاه دوشنبه در حاشیه اختتامیه نخستین نمایشگاه تلفیقی عکس طبیعت و حیوانات تاکسیدرمی شده آستارا در محل گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان گفت: در این اقدام قابل تقدیر جمعی از شهروندان با فرهنگ آستارایی در راستای جلوگیری از شکار بی‌رویه و حفظ تنوع زیستی منطقه، اسلحه‌های خود را به مدت 2 سال تحویل اداره حفاظت محیط زیست دادند.

شهروز قلی‌نژاد افزود: در یک هفته اخیر شکارچیان منطقه 37 قبضه اسلحه ساچمه‌زنی دولول را به اداره محیط زیست آستارا تحویل داده‌اند تا سهمی بزرگ در راستای صیانت از گونه‌های محیط زیست منطقه داشته باشند.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود در روزهای آتی نیز بر تعداد تحویل‌دهندگان اسلحه‌های شکاری توسط شهروندان طبیعت دوست آستارایی اضافه شود.

قلی‌نژاد در ادامه حیوانات تاکسیدرمی شده در نمایشگاه مذکور را جزو تلفات مرکز اورژانس پناهگاه حیات وحش لوندویل عنوان کرد و گفت: 50 گونه انواع پرنده و چهارپای بومی تاکسیدرمی شده در این نمایشگاه که بر اثر حوادث مختلف مصدوم و توسط طبیعت دوستان کشف و به یگان حفاظت محیط زیست تحویل داده شده بودند، در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده شده‌اند.

در این نمایشگاه علاوه بر حیوانات و پرندگان تاکسیدرمی شده بومی منطقه از آثار تیمور ساسانیان و امین یگانه و عکس‌هایی با موضوع طبیعت آستارا عرضه شده و در معرض بازدید علاقه‌مندان طبیعت قرار داده شده است.

شهرستان 85 هزار نفری آستارا در 200 کیلومتری شمال غرب مرکز استان گیلان واقع شده و از مناطق مهم زیست گونه‌های نادر حیوانات و پرندگان جنگلی، دریایی و کنارآبزی در شمال ایران به شمار می‌رود.

کد خبر 285524

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =