همشهری آنلاین: معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با بیان اینکه بدنه دولت با قانون «اختصاص یک تا ۳ درصد اعتبارات دستگاه‌ها به پژوهش» مخالف است، گفت: با صحبت‌های صورت‌گرفته، قرار شد این قانون در بودجه سال ۹۴ دیده شود.

به گزارش فارس، دكتر وحید احمدی در نشست مدیران کل آموزش و پژوهش استانداری‌ها و معاونان پژوهشی دانشگاه‌های منتخب در وزارت کشور، گفت: صنعت کشور بر اساس پژوهش توسعه نمی‌یابد به طوریکه تنها در حوزه دفاعی به دستاوردهای پژوهشی خوبی دست یافته‌ایم و این امر نیز به دلیل تحریم‌های ایجاد شده علیه کشور بوده است.

وی با بیان اینکه مدیران کشور در مباحث اجرایی و عملیاتی، دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری را با مشکل مواجه می‌کنند، گفت: برخی از شرکت‌های دانش‌بنیان در حال ورشکستگی هستند، طبق قانون باید تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان به 20 هزار شرکت افزایش یابد، اما اگر نیازسنجی‌های لازم برای راه‌اندازی این شرکت‌ها انجام نشود، با مشکل ورشکستگی این شرکت‌ها مواجه می‌شویم.

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقيقات و فناوري اظهار داشت: در حال حاضر جای نماینده وزارت کشور در جلسات کمیسیون دائمی شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) خالی است و امیدواریم به زودی نماینده‌ای از این وزارتخانه در این شورا حضور پیدا کند.

کد خبر 278853

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =