همشهری‌آنلاین: چاپ نخست کتاب حقوق عکاسان با تالیف و گردآوری رامین کاکاوند در قالب ۳۲۰ صفحه با قیمت ۲۵ هزار تومان منتشر شده است.

کتاب حقوق عکاسان

به گزارش هنرآنلاین؛ این کتاب با هدف بررسی، تحلیل و تحشیه قوانین و مقرارت عکاسی و آشنا کردن عکاسان ایرانی با قوانین و جنبه‌های مختلف حقوقی مرتبط با عکاسی و تولید و عرضه‌ی عکس تالیف شده است.

کتاب حقوق عکاسان شامل هشت فصل است: حقوق مدنی و قراردادها، حقوق تجارت، حقوق جزا، حقوق مالکیت فکری، حقوق رسانه‌ها و ارتباطات جمعی، حقوق کار، حقوق نظام صنفی و حل فصل اختلافات حقوقی.

دربخشی از متن معرفی این کتاب آمده است: سال هاست عکاسان، هنرمندان و فعالان عرصه مطبوعات از تضییع حقوق خود در کشور گله‌مند هستند. این تضییع در موارد زیادی به علت ناآشنایی آنان با حقوقشان رخ می‌دهد.

باید یادآوری کرد که ممکن است به این دلیل که غالبا متون قانونی پیچیده و برای غیرحقوقی‌ها خسته‌کننده به نظر می‌رسند، آنها رغبتی به مطالعه این قوانین نداشته باشید؛ اما فراموش نکنید که اکنون با قوانینی رو به رو هستیم که تمامی افراد را در برگرفته و مهمتر از حقوقی که برایمان قائل شده، تکالیفی است که بر عهده‌ی ما گذارده است.

در کتاب حاضر علاوه بر ارائه‌ مباحث مهم و مرتبط با حقوق عکاسان آنچه را که باید هر فعالی در عرصه‌ هنر یا مطبوعات از قوانین بداند به زبانی ساده و با مثال‌های ملموس توضیح داده شده است.

درانتهای کتاب نیزاصطلاحات حقوقی و کلماتی که نیاز به توضیح داشتند بیان شده تا ضمن آشنا کردن مخاطبین با اصطلاحات و عناوین حقوقی، حتی‌المقدور رضایت خاطرشان را در رفع نیازمندی‌های روزمره فراهم کند.

کتاب حقوق عکاسان با تیراژ سه هزار نسخه و با قیمت 25 هزارتومان منتشر شده است.

کد خبر 223963

برچسب‌ها