یکشنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۱ - ۱۱:۳۷

همشهری آنلاین: نمایشگاه عکس گروهی ملی پوشان کوهنوردی ایران در فرهنگسرای ارسباران به نمایش گذاشته شد.

عکاسی

به گزارش ایلنا، این نمایشگاه عکس کار مشترکی از سه تن از دیواره‌نوردان و عکاسان کشور - علی کریمی، مهدی فرهادی و حمیدرضا شفقی - است که با پشتیبانی نورنگار و خانه هنر دیدگان به روی دیوار رفته و تا روز پنج‌شبه ۲۵ آبان ماه در نگارخانه شماره سه ارسباران میزبان دوستداران هنر عکاسی و ورزش کوهنوردی خواهد بود.

تحقق یک رویا، مستندنگاری و ثبت تصویری تکاپوی دشوار و البته ستودنی ورزشکاران ایرانی فاتح برج ترانگوست که پس از کوشش خستگی‌ناپذیر خود توانستند در تابستان گذشته بر شانه‌های هراس انگیز‌ترین و خطرناک‌ترین دیواره دنیا، سربلندانه بایستند.

برجهای ترانگو یک گروه رویایی از برجستگی‌های سوزنی هستند که در بخش شمالی یخچال بالتورو در ایالت بالیستان پاکستان واقع شده‌اند.

برج بی‌نام و بزرگ ترانگو با بلندای ۶۲۸۶ متر گردن فراز‌ترین این برج‌ها است که دیواره نوردان فراوانی را ناکام گذاشته و در دید جامعه ورزشی دستیابی به آن‌ها حتی از فتح قله اورست نیز سخت‌تر است.

نورنگار یکی از حامیان اصلی ورزشکاران سلحشور کشورمان در ثبت این افتخار ملی، کوشیده است با برپایی نمایشگاه عکس تحقق یک رویا، گوشه‌ای از کار بزرگ و ارزنده ایشان را بازتاب دهد.

کد خبر 190946

برچسب‌ها