همشهری‌آنلاین: تیم ملی فوتبال ایران 93 دقیقه وقت می‌خواست تا تیر خلاص را بزند که زد.

ایران در چارچوب رقابت های مقدماتی جام جهانی 2014 برزیل یکشنبه 14 خرداد در تاشکند به دیدار ازبکستان رفت که در پایان دونیمه گلی رد وبدل نشداین دیدار اولین بازی تیم ملی برای صعود به جام جهانی بود

 

iran-uzbekistan

کارلوس کی‌روش سرمربی ایران پیش از این دیدار در سالن کنفرانس ورزشگاه جار گفته بود: از وضعیت بازیکنان تیم ملی راضی هستم البته ما وارد مرحله سخت و حساسی شده‌ایم ولی به تاشکند آمده‌ایم تا بجنگیم و در اولین بازی سه امتیاز را کسب کنیم. در واقع آمده‌ایم تا پیروز شویم.

more  آشنایی با حریفان تیم ملی در راه جام جهانی 2014

بازی دردقایق اولیه مساوی پیش رفت و ایران به تدریج به فشارهای خود افزود اما ازبک‌ها نیز در نیمه اول در لاک دفاعی نرفته و با روحیه تهاجمی و ارسال توپ‌های بلند چندین بار بر روی دروازه ایران خطر آفرین شدند و یک گل نیز در موقعیت آفساید زدند.

خسرو حیدری در واپسین در دقایق نیمه اول به عنوان اولین یار  تعویضی وارد زمین شد. دو دقیقه وقت تلف شده برای نیمه اول در نظر گرفته شد که گلی در بر نداشت.

iran

نیمه دوم:

 ازبکستان در نیمه دوم در دقیقه 51 دست به یک تعویض زد. دقایقی بعد شوت سنگین نکونام از کنار دروازه حریف گذشت.

در دقیقه 54 باپاس خوب کریمی و ارسال دقیق حیدری موقعیت مناسبی از سمت راست زمین ازبکستان نصیب ایران شد که از دست رفت.  در همین حال در دقیقه 61 ایمان حاج صفی از زمین خارج و  خلعتبری بازیکن الوصل تیم ملی ایران به جایش به بازی آمد.  در دقیقه 67 بازیکن شماره 6 ازبکستان به خاطر مصدومیت از بازی  و بازیکن تازه‌ای به جایش به بازی آمد.

در فاصله دقایق 69 تا 71 فشار ازبکستان روی دروازه ایران شدید شد به نحوی که منجر به دو کرنر پشت سر هم شد

مهم‌ترین موقعیت ازبکستان در دقیقه 73 رخ داد که در شلوغی برابر دروازه به نظر می‌رسید توپ از خط دروازه گذشت اما کمک داور آن را مردود شمرد.

در دقیقه 75 کریم انصاری فر به جای مجتبی جباری به زمین آمد تا موقعیت ایران هجومی‌تر شود.

در دقیقه 83 یک ضد حمله برای ایران به دست آمد که انصاری فر آن را از دست داد. در مقابل ازبکستان هم دست به یک ضد حمله در دقیقه 84 زد که با شوت کاپارادزه و واکنش خوب رحمتی به کرنر رفت. سپس جسور حسن اف از بازی خارج و فوروارد اصلی‌آنها در دقیقه 86 به بازی آمد تا ازبکستان با چهار بازیکن خط حمله به بازی ادامه دهد. در دقیقه 88 نخستین کرنر ایران شکل گرفت که نتیجه‌ای نداشت

چهار دقیقه وقت اضافه در پایان نیمه دوم اعلام شد.

تیر خلاص

دقیقه 93 با  پاس عالی علی کریمی به انصاری فر و پاس رو به جلوی او به خلعتبری و ضربه بغل پای چپ به جا و دقیق این بازیکن گل پیروزی ایران وارد دروازه ازبکستان شد.

کد خبر 172891

برچسب‌ها