همشهری آنلاین: کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در راستای اجرای قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین در سال 1369 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد

این قانون ضمن اعلام حمایت و دفاع مردم و حکومت جمهوری اسلامی ایران از مردم ستمدیده و آواره و مبارز فلسطین تا رسیدن به حقوق حقه خویش هیات رییسه مجلس شورای اسلامی را موظف کرده است از طرق مختلف این حمایت را تعمیق و گسترش داده و در فرصت‌های مقتضی کنفرانس‌(ها)یی از نمایندگان کشورهای اسلامی و صاحب نظران برگزار کند.

تا سال 1390 پنج دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین در نقاط عطف تاریخی منطقه و فلسطین برگزار شده است.

نخستین دوره این کنفرانس بین‌المللی مهرماه 1370 مصادف با اکتبر 1991 همزمان با کنفرانس مادرید و در بزرگداشت انتفاضه اول ملت فلسطین (انتفاضه استقلال) برگزار شد.

دسن

پرونده‌ها:

more  خالد مشعل / محمود عباس / اسماعیل هنیهسعید صیام / سلام فیاض / احمد یاسین / جرج حبش /

more   تاریخ فلسطین 1 / تاریخ فلسطین 2 / تاریخ فلسطین 3 / حماس بیت‌المقدس / سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) / سازمان‌ جهاد اسلامی‌ فلسطین / گروه فتح / نوار غزه / کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل در غزه / کرانه‌ باختری‌ رود اردن / ‌روز جهانی قدسگروه چهارجانبه /

دسن

دومین دوره برگزاری کنفرانس نیز اردیبهشت ماه 1380 مصادف با آوریل 2001 همزمان و در حمایت از انتفاضه دوم ملت فلسطین (انتفاضه الاقصی) بود.

سومین دوره کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین فروردین سال 1385 مصادف با آوریل 2006 همزمان با اقدامات رژیم صهیونیستی در زمینه تخریب باب مغاربه - در بخش غربی مسجدالاقصی- و در حمایت از قدس شریف برگزار شد.

چهارمین دوره این کنفرانس نیز اسفند ماه 1387 مصادف با مارس 2009 پس از تهاجم رژیم صهیونیستی به نوار غزه و در حمایت از ایستادگی اسطوره‌ای ملت و مقاومت فلسطین در برابر این تهاجم خونین و وحشیانه برگزار شد.

پنجمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مهر سال 1390 با حضور روسای مجلس و مقام‌های ارشد پارلمانی، صاحب‌ نظران برجسته مسلمان و غیرمسلمان و رهبران گروه‌های فلسطینی در تهران برگزار شد.

کد خبر 147036

برچسب‌ها