همشهری آنلاین: معاون دانشجویی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از تدوین آیین نامه جدید شورای صنفی دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: این آیین‌نامه مراحل نهایی تصویب خود را طی می‌کند و قصد داریم تا اول مهر ماه آن را به دانشگاه‌ها ابلاغ کنیم.

محمود ملاباشی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در آیین‌نامه جدید خط و مرزها و محدوده‌ فعالیت شورای صنفی دقیقا مشخص شده است، اظهارکرد: بر اساس این آیین نامه محدوده فعالیت‌های شورای صنفی، مباحث رفاهی دانشجویی است و نه آموزشی و پژوهشی.

وی با بیان اینکه درآیین‌نامه قبلی شورای صنفی، بندی وجود داشت که می‌توانست از آن جمله اینگونه تعبیر کرد که فعالیت‌ آموزشی و پژوهشی نیز در محدوده فعالیت شورای صنفی قرار دارد، اظهار کرد: در آیین‌نامه جدید محدوده‌ فعالیت شورای صنفی دقیقا مشخص شده است، به نحوی که فعالیت شورای صنفی مباحث رفاهی دانشجویی است.

معاون وزیر علوم ادامه داد: در آیین نامه جدید به عنوان نمونه آمده است که شورای صنفی نمی‌تواند دانشجویان را اردو ببرد و برگزاری اردو مربوط به معاونت فرهنگی است. همچنین شورای صنفی نمی‌تواند مسائل آموزشی و پژوهشی را دنبال کند و این مباحث نیز مربوط به شورای تعامل دانشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: طبق آیین‌نامه جدید به دانشگاه‌ها تأکید شده است که پس از ابلاغ این آیین‌نامه باید شورای صنفی را در دانشگاه خود تشکیل دهند و وزارت علوم نیز در ارزشیابی‌های معاونت‌های دانشجویی این موضوع را برای ارائه امتیاز مدنظر قرار می‌دهند.

ملاباشی در پایان خاطرنشان کرد: تصمیم داریم آیین‌نامه جدید شورای صنفی تا اول مهرماه به دانشگاه‌ها ابلاغ شود تا دانشگاه‌هایی که شورای صنفی ندارند آبان ماه انتخابات خود را انجام دهند.  

کد خبر 146052

برچسب‌ها