همشهری آنلاین: سعید عبدولی قهرمان وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی جهان شد.

 سعید عبدولی

به گزارش ایسنا، در مسابقه فینال وزن 66 کیلوگرم کشتی فرنگی قهرمانی جهان در استانبول، سعید عبدولی موفق شد منوچهر تسخادایا نایب قهرمان سال 2009 جهان از گرجستان را سه بر صفر مغلوب کند و مدال طلای با ارزش جهان را بر سینه زد.

عبدولی در وقت اول موفق شد حریف گرجی را از تشک خارج کند و یک امتیاز بگیرد. ملی‌پوش خوزستانی با همین یک امتیاز وقت اول را به سود خود پایان داد. در تایم دوم عبدولی مهاجم بود و روی سر و گردن حریف فشار زیادی وارد کرد ولی کار به کلینچ کشید. تسخادایا در کلینچ نتوانست فنی اجرا کند و در ادامه ملی‌پوش ایران یک امتیاز دیگر گرفت تا عبدولی وقت دوم را هم دو بر صفر برنده شود و قهرمان جهان شود.

این نهمین مدال طلای تاریخ کشتی فرنگی ایران در مسابقات جهانی است. پیش از این حمید سوریان(پنج بار)، امیر علی اکبری، حسن رنگرز و فیروز علیزاده کشتی فرنگی ایران را صاحب مدال طلای جهان کرده اند.

ماتیوژ وانکه از لهستان، فرانک استابلر از آلمان، دارخان بای احمداف از قزاقستان و کیم هیون وو از کره جنوبی دیگر کشتی‌گیرانی بودند که عبدولی آنها را شکست داده بود.

در سه وزن اول مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جهان، محسن حاجی پور در 55 کیلوگرم و قاسم رضایی در 96 کیلو با قرعه رژیم اشغالگر قدس برخورد کردند.

در وزن 66 کیلوگرم مدال های برنز به کیم هیون وو از کره جنوبی و ایسک پدرو مولنس از کوبا رسید.

همچنین در وزن 55 کیلوگرم روشن بایرام‌اف از آذربایجان با غلبه بر حریف بلاروسی خود صاحب مدال طلا شد و بخان مانکیف از روسیه و لی شو جین از چین سوم شدند.

مدال طلای وزن 96 کیلوگرم نیز به الیس گوری از بلغارستان رسید که در فینال موفق شد جیمی لیدبرگ سوئدی را شکست دهد. جنک ایلدم از ترکیه و رستم توتروف از روسیه نیز صاحب مدال برنز شدند.

مسابقات وزن های 60، 84 و 120 کیلوگرم سه‌شنبه برگزار می‌شود.

کد خبر 145487

برچسب‌ها