همشهری آنلاین: فیلم "جدایی نادر از سیمین" به کارگردانی اصغر فرهادی در مدت سه هفته پس از اکران در فرانسه، موفق به جذب 400 هزار تماشاگر شده است.

جدایی نادر از سیمین

به گزارش ایسنا به نقل از اسکرین دیلی، کمپانی فیلم "ممنتو فیلمز"که حق توزیع و نمایش فیلم "جدایی نادر از سیمین" را در فرانسه در اختیار دارد، اعلام کرد؛ ساخته جدید اصغر فرهادی که از روز هشتم ژوئن (18 خرداد) در سینماهای فرانسه به‌روی پرده رفته است، تاکنون بیش از 400 هزار تماشاگر را جذب خود کرده است.

"جدایی نادر از سیمین" هم‌اکنون درمیان 10 فیلم پرفروش سینمای فرانسه قرار دارد که "پاندا کونگ‌فو کار2" رتبه اول آن را در اختیار دارد.

"الکساندر موله گای"، یکی از مدیران کمپانی فیلم "ممنتو فیلمز"در این‌باره گفت:

"فروش چشم‌گیر این فیلم یک سوپرایز شیرین است که برای یک فیلم ایرانی چنین موفقیتی بی‌سابقه بوده است. به‌نظر من علت اصلی، موضوع جهانی فیلم است که به مذهب، زندگی زناشویی و خانواده پرداخته و هرفردی در هرکجا که باشد، ایران، آلمان، فرانسه یا انگلیس می‌تواند با آن مواجه شود".

وی افزود: پیش از آغاز اکران این فیلم در فرانسه تبلیغات فراوانی کردیم و بیش از 1500 پوستر فیلم را منتشر و پخش کردیم، اگرچه ازلحاظ مالی ریسک بزرگی بود، اما ارزش آن را داشت. ما با دعوت از اصغر فرهادی و لیلا حاتمی که به زبان فرانسه آشنا است، در انعکاس این فیلم در رسانه‌ها نیز موفق بودیم.

این مقام کمپانی ابراز امیدواری کرد که با آغاز اکران "جدایی نادر از سیمین" در دیگر شهرهای فرانسه، این فیلم بتواند در پایان تابستان رکورد یک میلیون تماشاگر را پشت سر بگذارد.

"جدایی نادر از سیمین" در ابتدای اکران در فرانسه در 105 سالن سینما نمایش می‌یافت، اما با توجه به استقبال زیادی که از آن صورت گرفت، هر هفته 50 سالن سینمای دیگر به این جمع افزوده شده و تا روز چهارشنبه گذشته، 240 سالن سینمای فرانسه به نمایش این فیلم اختصاص یافته است.

"جدایی نادر از سیمین" که ماه گذشته موفق به کسب جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه جشنواره سیدنی استرالیا شد، تاکنون در جشنواره های برلین، هنگ کنگ، بوینس‌آیرس، بخارست، ترانسیلوانیا و استانبول به نمایش درآمده است.

برنده خرس طلای بهترین فیلم و دو خرس نقره‌ای برای مجموعه بازیگران در جشنواره‌ برلین از روز 25 خرداد در بلژیک و 2 تیر در تایلند به‌روی پرده رفته است و طبق برنامه از روز 11 اوت (20 مرداد) در هلند، هشتم سپتامبر (17 شهریور) در سوئیس و همچنین 14 جولای (23 تیرماه) در سینماهای آلمان نمایش خواهد داشت.

"جدایی نادر از سیمین" با بازی لیلا حاتمی، شهاب حسینی، پیمان معادی، ساره بیات، سارینا فرهادی، علی اصغر شهبازی، بابک کریمی، شیرین یزدان بخش، کیمیا حسینی و با حضور مریلا زارعی روایت می‌شود.

این فیلم در ادامه‌ اکران جهانی، از روز 25 دسامبر (4 دی) به‌طور هم‌زمان در ایتالیا و نروژ نمایش خواهد داشت و طبق برنامه‌ اعلام‌شده از روز 6 ژانویه سال آینده میلادی (16 دی) در سینماهای برزیل نمایش خود را آغاز خواهد کرد.

 

کد خبر 139200