گروه ادب و هنر: پخش مجموعه تلویزیونی «دا» از ماه آینده با صدای «پریوش نظریه» در تلویزیون آغاز می‌شود و در 120 قسمت با صدای سایر هنرپیشگان زن ادامه می‌یابد.

سینما هنر

نشست خبری ویژه مجموعه روایت تلویزیونی کتاب «دا» دیروز با حضور سینا عطائیان کارگردان، علی‌تقی‌پور تهیه‌کننده، سهیل سلیمانی مدیر روابط‌عمومی پروژه و نمایندگان رسانه‌های جمعی در فرهنگسرای رسانه برگزار شد. در این مراسم عطائیان تاکید کرد آنچه از تلویزیون پخش می‌شود ترکیب کتابخوانی همراه با تصویرسازی متحرک است و پس از آن تقی‌پور در سخنانی اظهار داشت: تا به حال 5 قسمت از اثر را به‌صورت آزمایشی پخش کردیم، کتاب «دا» خاطره‌نوشته‌های «سیده زهرا حسینی» است که بسیار جذاب است ولی تا به حال حواشی اطراف کتاب نگذاشته است به متن آن‌که پیرامون دفاع مقدس است، خیلی مشخص باشد.

عطائیان نیز در توضیحاتی عنوان داشت: کتاب دا 40 فصل دارد که ما یک دراماتوریزه حداقلی آن را به 120 اپیزود 15 دقیقه‌ای تبدیل کردیم و هنرمندان خانم آن را روایت کرده‌اند. بخش‌هایی از خاطرات مخاطب را به‌شدت احساسی می‌کند و گاهی هنرمندان راوی این ماجراها نیز درگیر فضای حسی کار می‌شدند، این هنرمندان به خاطر وجهه فرهنگی اثر در آن حاضر شدند و هیچگونه چشمداشت مالی نسبت به کار نداشتند.

علی تقی‌پور، تهیه‌کننده این طرح در ادامه نشست گفت: این کار به‌عنوان یک طرح به شبکه یک ارائه شد و ابتدا چون فضای این نوع برنامه‌سازی در تلویزیون شناخته شده نبود، مبهم بود، به همین خاطر قضیه به تولید نمونه اولیه موکول شد و شبکه پس از دیدن نمونه‌ها از ما حمایت معنوی بسیاری داشت و به ما اعتماد کرد. عطائیان نیز در این مراسم گفت: راوی این ماجرا باید علاقه شخصی داشته باشد و افرادی که در این جریان با ما همکاری داشتند چنین دغدغه‌ای در آنها وجود داشت و فضای حسی در این اثر که هر اپیزود یک اثر مستقل است، وجود داشت. روایت این اثر با پریوش نظریه آغاز شد و افرادی نظیر بهناز جعفری، افسانه بایگان، شقایق فراهانی، نیوشا ضیغمی و... در آن حضور دارند. وی با بیان اینکه این اثر 4 شب در هفته قبل از خبر ساعت 21 روی آنتن می‌رود، اظهار داشت: موسیقی اثر توسط علی شب‌خیز ساخته شده و تیتراژ را گروه دنگ‌شو ساخته است.

کد خبر 137042

برچسب‌ها