همشهری آنلاین: هم‌زمان با هزار و یکمین سالروز پایان سرایش شاهنامه، نمایشگاه «خوان هشتم» شامل 40 اثر خوشنویسی از داستان‌های شاهنامه با پدیدآوری شمس‌الدین‌مرادی به سفارش بنیاد فردوسی در تاریخ 23 اسفند از ساعت 16 در نگارخانه فرهنگ سرای ارسباران با حضور هنرمندان و استادان زبان و ادب پارسی رونمایی خواهد شد

شاهنامه

نمایشگاه خوان هشتم با گزیده اشعاری از 30 داستان شاهنامه فردوسی برگزار می‌شود. این اشعار به وسیله ظاهر سارایی و بهروز سپیدنامه از استادان دانشگاه ایلام انتخاب شده و به قلم استاد شمس الدین مرادی با شیوه خط شکسته نستعلیق به نگارش درآمده است. این آثار به زودی با دیباچه‌ای از دکتر میرجلال الدین کزازی به صورت نفیس به چاپ خواهد رسید.

این نمایشگاه از تاریخ 23 تا 26 اسفند از ساعت 9 تا 20 در نگارخانه فرهنگ‌سرای ارسباران برپا خواهد بود.

شایان ذکر است، شمس الدین مرادی خوشنویسی را تا درجه فوق ممتازی در انجمن خوشنویسی ایران زیر نظر استادانی هم چون علی اشرف صندوق آبادی، فرج اله بازیار، محمد حیدری و یداله کابلی آموخته است.

مرادی دارنده عنوان‌های نخست جشنواره‌های کشوری راهیان خورشید، نینوا و قربان تا غدیر است و خوشنویس برگزیده جشنواره بین‌المللی تجسمی دانشجویان می‌باشد و تاکنون خوشنویسی دیوان حافظ از نشر پارسه را به چاپ رسانده و خوشنویسی گلچینی از آیات قرآنی زیر نظر محمدرضا رستم پور با تصحیح و مقدمه بهاء‌الدین خرمشاهی و نیز خوشنویسی رباعیات خیام را در دست انتشار دارد. هم چنین این هنرمند خوشنویس تاکنون 8 نمایشگاه انفرادی داخلی و 4 نمایشگاه گروهی و انفرادی خارجی در کشورهای تاجیکستان، مالزی، سری لانکا و صربستان برگزار کرده است.

کد خبر 130332

برچسب‌ها