عضو جنبش «غزه آزاد» بر ادامه حرکت کشتی ایرلندی حامل کمک‌های بشردوستانه به طرف نوار غزه تاکید کرد

جینی گراهام از داخل کشتی ریچل کوری (Rachel Corrie) در مصاحبه با شبکه تلویزیونی الجزیره، درباره ادامه حرکت کشتی ریچل کوری به طرف نوار غزه گفت..

این کشتی در فاصله صد و هفتاد میلی نوار غزه قرار دارد و ما همچنان به طرف نوار غزه در حال حرکت هستیم و مسیر حرکت خود را تغییر نداده‌ایم. همه در داخل کشتی در سلامت و آرامش کامل هستند. اسرائیلی‌ها تاکنون هیچ تماسی با ما نداشته اند.

وی در پاسخ به سوالی درباره خرابکاری و پارازیت انداختن اسرائیلی‌ها بر روی تماس‌های این کشتی افزود: هنوز چنین چیزی رخ نداده است. ما در آب‌های بین‌المللی هستیم و امیدواریم به حرکت خود به طرف بندر غزه ادامه دهیم. هنوز هیچ کشتی یا قایق اسرائیلی را مشاهده نکرده‌ایم.

Aid ship says determined to finish Gaza mission despite Israeli attack

وی ادامه داد: تماس‌های ما با دوستانمان در قبرس و نیز تماس مالزیایی‌ها با نزدیکانشان ادامه دارد.

پنج ایرلندی، شش مالیزیایی در کشتی حضور دارند و کارکنان این کشتی هم از انگلیس، کوبا و شش فیلیپینی هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تصور می‌کنید اسرائیل برخورد غیرقابل پیش بینی با این کشتی خواهد داشت؟ گفت: ما در آرامش هستیم و از مسئولان اسرائیلی انتظار داریم که به این مساله توجه داشته باشند که کشتی ما حامل کمک‌های انسان دوستانه است و ما خواهان رویارویی و خشونت نیستیم. اگر کسی وارد کشتی ما شود ما برخورد خشونت آمیزی نخواهیم داشت. امیدواریم آنان اجازه بدهند ما با سلامت به طرف نوار غزه حرکت کنیم. با سرعت کنونی ما صبح شنبه به نوار غزه خواهیم رسید

کد خبر 108939

برچسب‌ها