چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 23 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 19 شهریور 1397 - 18:58:32 | کد مطلب: 416061 چاپ
یافته جدید محققان چینی

شناسایی یک نوع آنتی‌بیوتیک جدید

دانش > پزشکی - همشهری آنلاین:
محققان می‌گویند: ترکیب قارچی شناسایی شده یک کاندیدای امیدبخش برای آنتی‌بیوتیک است که به آسانی در محیط آزمایشگاه قابل دسترس است.

به گزارش مهر، سازمان‌ها و نهادهای سلامت در سراسر دنیا در تلاش برای کاهش استفاده از آنتي‌بیوتیک‌ها هستند. از آنجائیکه مصرف بیش از حد آنتی‌بیوتیک‌ها در سال‌های اخیر موجب کاهش تاثیرگذاری آنها شده است، «ابرمیکروب‌ها» ظاهر شده اند؛ ابرباکتری‌ها مجموعه ای از باکتری‌ها هستند که در برابر بسیاری از انواع مختلف آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم شده اند. از اینرو محققان در تلاش برای یافتن آنتی‌بیوتیک‌های جدید هستند.

حال تیمی از محققان دانشگاه چانگ کینگ چین، تکنیکی را برای سنتز آلبومیسین‌ها، گروهی از ترکیبات قارچی دارای خواص ضدمیکروبی، گسترش داده اند. محققان توانستند در مقادیر زیاد به این مواد دست یابند و بتوانند فعالیت آنتی‌بیوتیکی آنها را آزمایش کنند.

«یوآن هه»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «متد مورد استفاده ما می‌تواند به شکل موثر و کارآمدی، مواد آلبومیسین را سنتز کند. آزمایش اولیه آزمایشگاهی بر روی حیوانات اثبات کرده است که این مواد ایمن هستند، اما ما باید تحقیقات مان را در مورد ایمنی آنها ادامه دهیم.»

به گفته تیم تحقیق، آزمایش‌ها بیشتر برای مشاهده تاثیر و ایمنی این دارو در مقابله با عفونت‌های باکتریایی ادامه دارد.