شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 12 شهریور 1397 - 10:42:35 | کد مطلب: 415283 چاپ

افزایش موقتی غلظت ذرات معلق در تهران

شهر > محیط زیست ایران - همشهری‌آنلاین:
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران گفت: وزش باد در برخی ساعات دوشنبه ۱۲ شهریور به طور موقت افزایش غلظت ذرات معلق را به دنبال دارد.

حسین شهبازی، مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا نشان‌دهنده افزایش تدریجی میزان ناپایداری جوی طی امروز (۱۲ شهریور) است، اظهار کرد: در این روز برای برخی ساعات به ویژه بعد ازظهر وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی جنوب‌ شرقی - جنوبی انتظار می‌رود.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوا تهران گفت: این شرایط جوی طی فردا (۱۳ شهریور) کم و بیش ادامه خواهد داشت. وزش باد با جهت غالب جنوبی - جنوب‌ شرقی برای برخی ساعات پیش‌بینی می‌شود.

به گفته شهبازی بر این اساس انتظار می‌رود طی فردا (۱۳ شهریور) از غلظت ذرات معلق به طور نسبی کاسته شود، همچنین دما هوا در پایتخت تا روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

او در پایان با بیان این‌که کیفیت هوا ۲۴ ساعت گذشته تهران منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۸۶ در شرایط سالم قرار داشت، گفت: کیفیت هوا هم اکنون نیز با شاخص میانگین ۷۱ همچنان در شرایط سالم است.