دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 23 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 11 شهریور 1397 - 15:29:43 | کد مطلب: 415226 چاپ

میراث ۷هزار ساله تهران خشک شد

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با گلایه از خشک شدن چشمه علی، از شهرداری تهران خواست که این میراث ۷هزار ساله تهران را حفظ کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از شهرنوشت، حسن خلیل‌آبادی در تذکر پیش از دستور در جلسه علنی شورای شهر تهران، با اظهار تأسف از وضعیت چشمه علی گفت: متاسفانه شاهد آن هستیم که یک هفته‌ای است که آب چشمه ۷ هزار ساله چشمه علی خشک شده است.

وي افزود: کارشناسان پیش‌بینی کرده بودند که ادامه خط ۶ مترو سبب لطمه دیدن آثار باستانی منطقه ری می‌شود و کارشناسان بارها تاکید کردند که حرکت تی بی ام موجب خشک شدن چشمه علی می‌شود اما می‌گویند که خشکسالی شده است.

وی با اشاره به دوران پرآبی این چشمه، افزود: چشمه علی آنقدر آب داشت که حتی در ابتدا تصاویری منتشر شد که کارگران و دستگاه‌های مترو در حال غرق شدن بودند که مجبور شدند از موتور پمپ استفاده کنند اما حالا با این چشمه کاری کردند که با خوشحالی عکسی آوردند که آب به چشمه برگشته است و از همه بدتر مدیر مترو مصاحبه کرده است که خشک شدن چشمه علی ربطی به مترو ندارد.

رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران در ادامه از رئیس شورا و شهردار خواست که از خشک شدن این میراث ۷ هزار ساله تهران جلوگیری کند.