یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 9 شهریور 1397 - 14:16:00 | کد مطلب: 414999 چاپ

۹ شهریور؛ کاهش ۳ تا ۶ درجه‌ای دما از فردا | تداوم بادهای ۱۲۰ روزه

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
کارشناس سازمان هواشناسی از کاهش چند درجه‌ای دما در روزهای آینده خبر دارد.

به گزارش مهر، امیر سرکرده گفت: مدل‌ها و نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد در سه روز آینده در غالب نقاط کشور آسمانی صاف و آفتابی پیش رو داریم ، هر چند در ساعات آینده رشد ابر و باران پراکنده در استان مازندران بویژه در ارتفاعات دور از انتظار نیست.

وی افزود: از امشب هم با شمالی شدن جریانات هوا و با عبور موج تراز میانی جو، شرایط رشد ابر و بارش‌های پراکنده از فردا در بخش‌هایی از گیلان، مازندران، گلستان و ارتفاعات شرقی استان تهران و سمنان مهیا خواهد بود.

سرکرده ادامه داد: از فردا تا روز دوشنبه انتظار کاهش دما بین ۳ تا ۶ در جه را در استان‌های سالی خزر و بخش‌هایی از نوار شمالی کشور خواهیم داشت که بطور حتم این شرایط بر دامنه‌های جنوبی البرز از جمله تهران تاثیرگذار خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پدیده غالب در نوار شرقی کشور به ویژه زابل وزش بادهای ۱۲۰ روزه است و این شرایط تا دوشنبه هفته آینده به قوت خود باقی خواهد ماند.

وی ادامه داد: بامداد جمعه سرعت وزش باد در زابل به ۷۱ کیلومتر در ساعت رسیده است که باعث ایجاد مشکلاتی در تردد ریلی و جاده ای و همچنین کیفیت هوا می‌شود.

سرکرده توصیه کرد کودکان و سالمندان از تردد در فضای باز خودداری کنند. به گفته وی، در دیگر مناطق کشور هم جوی آرام خواهیم داشت.