دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 31 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 15:37:54 | کد مطلب: 414921 چاپ

چهارشنبه ۷ شهریور | سهام آسیایی ضعیف ماند

اقتصاد > اقتصاد‌ جهان - همشهری آنلاین:
چهارشنبه هفتم شهریورماه، درحالی که خوش‌بینی ایجاد شده با توافق تجاری آمریکا-مکزیک جای خود را به نگرانی قبل از ضرب‌الاجل اجرای تعرفه‌ها با چین داد، سهام آسیایی به سختی رشد کرد.

مهر به نقل از رویترز نوشت: چهارشنبه هفتم شهريورماه، درحالی که خوش‌بینی ایجاد شده با توافق تجاری آمریکا-مکزیک جای خود را به نگرانی قبل از ضرب‌الاجل اجرای تعرفه‌ها با چین داد، سهام آسیایی به سختی رشد کرد.

درجا زدن بازارهای وال‌استریت در معاملات دیشب و نبود داده‌های اقتصادی مهم در منطقه آسیا باعث شد تا گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی (بدون سهام ژاپن) به سودی ۰.۲ درصدی بسنده کند.

شاخص شرکت‌های برتر چین، سی‌اس‌آی ۳۰۰ با افتی ۰.۴ درصدی مواجه شد. این در شرایطی اتفاق افتاد که برنامه‌ریزان دولتی این کشور هشدار دادند که در نیمه دوم سال با ریسک‌های بیشتری مواجه هستند.

شاخص ای‌مینی اس‌اندپی ۵۰۰ در ساعات کار بازارهای آسیایی توانست ۰.۱۷ درصد رشد کند.

داده‌های تحلیل‌گران مالی نشان می‌دهد در بازارهای اروپا، شاخص فوتسی لندن ۲۲ واحد، داکس فرانکفورت ۳۱ واحد و کاک پاریس ۱۶ واحد بالاتر باز خواهند شد.

شاخص نیکی ژاپن هم ۰.۲ درصد رشد کرد اما همچنان نتوانست به سطح مقاومت تکنیکی ۲۳۰۰۰ واحد برسد، سطحی که در ماه‌های اخیر بارها از آن پایین‌تر آمده است.

در بازار ارز، اکثر ارزهای مهم جهان بدون تغییر بودند. دلار که دیشب به پایین‌ترین میزان ۴ هفته‌ای خود رسیده بود، امروز با ذره‌ای تقویت به نرخ ۹۴.۸۰۷ واحد رسید. دلار در برابر ین هم هیچ تغییر قابل‌توجهی نداشت و به نرخ برابری ۱۱۱.۲۰ رضایت داد. دلار در ۳ جلسه معاملاتی اخیر خود در بازه ۱۱۰.۹۳ تا ۱۱۱.۴۹ بالا و پایین شده است.