سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 18 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 18:18:39 | کد مطلب: 414908 چاپ

محدودیت سفر دیپلمات‌های فرانسوی به ایران صحت ندارد

ایران > سیاست‌خارجی - همشهری آنلاین:
سخنگوی وزارت امور خارجه اعمال محدودیت برای سفر دیپلمات های فرانسوی به تهران را نادرست اعلام کرد و گفت: روابط ایران و اروپا و بخصوص ایران و فرانسه بدخواهان و معاندینی دارد که همواره باید در قبال این نوع تحرکات هوشیار بود.

به گزارش ایرنا، بهرام قاسمی در پاسخ به پرسش خبرنگاران درخصوص ادعای مطرح شده از سوی یکی از خبرگزاری‌های خارجی مبنی بر این که دولت فرانسه سفرهای غیر ضروری دیپلمات‌های خود به ایران را محدود کرده است، اظهار داشت: در هیچ کجا و از هیچ منبع موثقی از سوی دولت فرانسه چنین اخباری را دریافت نکرده‌ام و اصولا هیچ گونه ضرورت و دلیلی برای اخذ چنین تصمیمی وجود ندارد.

وی با تاکید بر این که چنین خبری از هیچ منبعی دریافت نکرده‌ام، افزود: روابط ایران و اروپا و بخصوص ایران و فرانسه بدخواهان و معاندینی دارد که گاهی در یک اقدام روانی سعی بر اثر گذاری منفی بر این روابط داشته و دارند و باید همواره در قبال این نوع تحرکات هوشیاری لازم را دارا بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: از سوی دیگر اصولا سفرهای دیپلماتیک در حیطه اختیارات دولت‌ها است که می‌توانند به دیپلمات‌های خود اجازه انجام ماموریتی را بدهند یا ندهند؛ بنابراین این ادعای مطرح شده در برخی از رسانه‌ها در این برهه از زمان جای تامل دارد.