چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 32 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 7 شهریور 1397 - 09:14:41 | کد مطلب: 414881 چاپ

منبع نزدیک به اسد سفر هیئت آمریکایی به دمشق را تایید کرد

جهان > غرب آسیا - همشهری آنلاین:
یک منبع نزدیک به رئیس جمهوری سوریه صحت خبر سفر هیئت آمریکایی به دمشق در ماه ژوئن را تایید کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، منبع نزدیک به بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه صحت خبر دیدار محرمانه هیئت آمریکایی با دو نماینده از دو دولت سوریه را تایید کرد که حدود دو ماه پیش وارد دمشق شده و درباره شروط خروج نیروهای آمریکایی از کشور بحث و تبادل نظر کرده بودند.

یک مسؤول ائتلاف منطقه‌ای حامی اسد گفت، در ماه ژوئن یک هیئت آمریکایی وارد دمشق شده و با علی مملوک، رئیس دفتر امنیت ملی سوریه دیدار کرد.

به گفته این منبع، در این دیدار موضوعات مربوط به بیرون راندن داعش از سوریه، پرونده حمله شیمیایی و سرنوشت اوستن تایس، روزنامه‌نگار ربوده شده در این کشور در سال ۲۰۱۲ مورد بررسی قرار گرفت.

روزنامه الاخبار لبنان در این باره نوشته بود، در هفته آخر ژوئن هیئتی متشکل از افسران سازمان‌های اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در راس یک افسر ارشد آمریکایی با هواپیمای ویژه امارات وارد دمشق شدند و با علی مملوک در منطقه المزه دمشق دیدار کردند.

این روزنامه نوشته بود، مملوک در کنار سرتیپ دیب زیتون، رئیس سازمان اطلاعات عمومی و سرتیپ موفق اسعد، نایب رئیس ستاد مشترک ارتش سوریه از هیئت آمریکایی استقبال کرد. این دیدار چهار ساعت به طول انجامید.