پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 24 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
سه شنبه 6 شهریور 1397 - 11:45:15 | کد مطلب: 414780 چاپ
رئیس‌ سازمان‌ حفاظت‌ از محیط زیست:

مصرف‌گرایی و پسماند معضل اصلی کره زمین

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: معضل اصلی کره زمین مصرف‌گرایی و تولید پسماند است.

به گزارش مهر، عیسی کلانتری در سفر به استان ایلام و دیدار با امام جمعه به مشکلات زیست محیطی اشاره کرد و یادآور شد: معضل اصلی کره زمین مصرف‌گرایی و تولید پسماند و آلودگی است که زمین توان پذیریش این حجم انبوه از پسماند را ندارد و مردم باید تولید پسماند و میزان مصرف‌گرایی را برای حفظ محیط زیست مدیریت کنند.

وی افزود: عمده مشکلات کشور در همین چند ماه باقی مانده تا پایان سال است و بدون تردید در سال آینده با مدیریت پیشگیرانه تحریم‌ها و مشکلات رفع می‌شود.

کلانتری اظهار داشت: مشکلات کنونی و تحریم‌ها با حمایت مردم و مدیریت مسئولان بدون اثر و کوتاه‌مدت خواهد بود و با مدیریت درست این تحریم‌ها نیز خنثی می‌شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: اگرچه دشمن بسیار حساب شده و دقیق تحریم‌ها را دنبال می‌کند اما اگر بتوانیم مدیریت‌های لازم را در این زمینه اعمال کنیم، آسیبی به کشور نمی‌رسد.

  • ۶ ماه کشور را خوب و حساب شده مدیریت کنیم

کلانتری، آمریکا را در عرصه جهانی در رابطه با تحریم ایران تنها دانست و افزود: اگر بتوانیم ۶ ماه کشور را خوب و حساب شده مدیریت کنیم دشمنان روش و منش خود را در موضوع تحریم‌ها تغییر خواهند داد.

وی ادامه داد: اگر مردم را نامحرم خود بدانیم و ضعف‌های مدیریتی خود را بجای پاسخگویی توجیه کنیم در راستای اهداف نظام اسلامی حرکت نکرده‌ایم.

وی با توصیه به دولتمردان در رابطه با ارتباط با مردم تصریح کرد: مسئولین باید در بین مردم حضور داشته باشند و صدای مردم را بشنوند چرا که نظام جمهوری اسلامی بدون مردم بی‌معنی خواهد بود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تاکید کرد: ارزش و پشتوانه اصلی نظام مردم و وفاداری آنها به انقلاب است که این فاکتور عاملی مهم و تاثیرگذار در سربلندی و اقتدار ایران در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بوده و امنیت و آرامش کشور حاصل صعه صدر و صبوری مردم در تحمل مشکلات است.

وی افزود: هفته دولت زمانی مناسب برای تعامل مستقیم بین مردم و مسئولان و بیان مشکلات و حقایق با اقشار جامعه است تا با همدلی و همراهی متقابل مشکلات را مدیریت کنیم.

همزمان با هفته دولت، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به نمایندگی از هیئت دولت به منظور افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی به ایلام سفر کرده است.

دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام، شرکت در شورای اداری استان، کلنگ‌زنی فاز دوم تصفیه‌خانه فاضلاب ایلام، مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی و اقتصادی استان، کلنگ‌زنی تصفیه‌خانه آب و ایستگاه پمپاژ و پروژه‌های عمرانی شهرستان ملکشاهی از برنامه‌های سفر یک روزه رییس سازمان محیط زیست به استان ایلام است.