سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 20 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 2 شهریور 1397 - 11:14:44 | کد مطلب: 414419 چاپ

فیلم برنده بفتا نماینده بریتانیا در اسکار شد

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
فیلم سینمایی «من جادوگر نیستم» به کارگردانی رونگانو نیونی به نمایندگی از بریتانیا در بخش بهترین فیلم خارجی‌زبان اسکار ۲۰۱۹ شرکت می‌کند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از ورايتي، داستان و ماجراهاي «من جادوگر نيستم» در زامبيا مي‌گذرد و نخستين تجربه كارگرداني فيلمسازي است كه در زامبيا به دنيا آمده و در 9 سالگي همراه خانواده به ولز مهاجرت كرده است. اين فيلم بهار سال گذشته در بخش دوهفته كارگردانان جشنواره كن به نمايش درآمد و سال گذشته در هفتاد و يكمين دوره مراسم اهداي جوايز بفتا برنده جايزه بهترين فيلم يك كارگردان و نويسنده نوظهور شد.

«من جادوگر نيستم» داستان دختركي هشت ساله را روايت مي‌كند كه پس از روي دادن اتفاقي پيش پا افتاده در دهكده، متهم به جادوگر و بلادرنگ به اردوگاه جادوگرها در ميانه بيابان تبعيد مي‌شود. از آنجا كه بخش‌هاي اصلي فيلم به گويش بمبا در زبان بانتو و بخش‌هايي ديگر به زبان انگليسي است، «من جادوگر نيستم» مي‌تواند در بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان نود و يكمين دوره مراسم اهداي جوايز اسكار شركت كند.

نمايندگان بريتانيا پيش از اين دو بار در بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان آكادمي اسكار نامزد دريافت جايزه شده‌اند؛ درام زندگينامه‌اي «هد وين» به كارگرداني پل ترنر در 1993 و «سولومون و گانر» پل موريسن در 1999.

نامزدهاي بخش بهترين فيلم خارجي‌زبان اسكار 2019 روز 22 ژانويه معرفي مي‌شوند و برگزيدگان در مراسم 24 فوريه جوايز خود را دريافت مي‌كنند.