سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 29 مرداد 1397 - 11:26:00 | کد مطلب: 414160 چاپ

ترامپ: با راه حل یک کشوری نام نخست‌وزیر آتی اسرائیل محمد می‌شود

جهان > آمریکا - همشهری‌آنلاین:
رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی به مزاح گفته که حل و فصل منازعه فلسطینیان و رژیم صهیونیستی به طوری‌که منجر به تشکیل یک کشور شود باعث می‌شود طی چند سال آتی اسم نخست‌وزیر اسرائیل، محمد شود.

به گزارش ایسنا، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از چند منبع مدعی شد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به تمسخر گفته است که حل و فصل نزاع فلسطینیان و اسرائیل از طریق تشکیل یک کشور طی چند سال آتی باعث می‌شود که اسرائیل نخست‌وزیری به اسم محمد داشته باشد!

این خبر بعد از آن منتشر شده که ژان ایو لودریان، وزیر خارجه فرانسه دوم اوت (11 مرداد) به اردن رفت و با ملک عبدالله دوم، پادشاه این کشور دیدار و درباره نشست طرف اردنی با ترامپ در ژوئیه گذشته، بحث گفت‌وگو کرد.

در این دیدار ملک عبدالله به لودریان گفت که او در دیدار با ترامپ اعلام کرده شماری از جوانان فلسطینی ترجیح می‌دهند در یک کشور واحد با اسرائیلی‌ها زندگی کنند و از حقوق مساوی برخوردار باشند.

این منابع به نقل از ملک عبدالله گفته‌اند: در چنین وضعیتی اسرائیل ماهیت یهودی خود را از دست خواهد داد.

این سایت در ادامه نوشت که ترامپ در این دیدار تاکید کرده همچنان به تحقق صلح در خاورمیانه پایبند است و اگر دولت او نتواند در موضوع ایجاد صلح میان فلسطین و رژیم صهیونیستی موفق شود، پس هیچ دولت آمریکایی دیگری نیز قادر به انجام این کار نخواهد بود.

این خبر در حالی منتشر شده که نه کاخ سفید و نه امان هیچ واکنشی به آن نداشته‌اند.