دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 12 مرداد 1397 - 15:54:05 | کد مطلب: 412548 چاپ

کره جنوبی به دنبال کارلوس کی‌روش

ورزش > فوتبال - همشهری آنلاین:
خبرگزاری فرانسه مدعی شد کارلوس کی‌‍روش یکی از گزینه‌های سرمربیگری تیم ملی فوتبال کره جنوبی است و به نظر می‌رسد مذاکراتی هم با فدراسیون کره داشته است.

به گزارش  مهر، قرارداد کارلوس کی روش با فدراسیون فوتبال ایران چند روز پیش به اتمام رسید و کی روش با انتشار متنی در اینستاگرام خود، بر ابهامات همکاری‌اش با ایران افزود. هرچند از کی روش به عنوان گزینه سرمربیگری الجزایر یاد می‌شد اما در نهایت نیمکت این تیم آفریقایی به «جمال بلماضی» رسید.

باوجود اصرار و تاکید فدراسیون فوتبال به ادامه کار با کی روش اما هنوز این موضوع از سوی سرمربی ایران تایید نشده است.

خبرگزاری فرانسه امروز ( جمعه 10 مرداد) در گزارشی اعلام کرد که کی‌روش یکی از سه گزینه سرمربیگری تیم ملی فوتبال کره جنوبی است و قرار است رئیس یک شرکت خودروسازی کره جنوبی مبلغ ۳.۵ میلیون دلار برای به خدمت گرفتن سرمربی جدید کمک مالی کند.

این خبرگزاری نوشت: "رئیس شرکت هیوندای مبلغ ۳.۵ میلیون دلار برای به خدمت گرفتن سرمربی جدید کمک می‌کند. یک مقام مسئول در فدراسیون فوتبال کره جنوبی به AFP گفت که رئیس فدراسیون به پرداخت دستمزد قرارداد مربی خارجی امیدوار است."

در ادامه به نقل از این منبع آگاه آمده است: ما مذاکره و تماس با گزینه‌هایمان و صحبت درباره بخش‌های قرارداد آغاز کرده‌ایم ولی توافق با سرمربی جدید زمان‌بر است.

خبرگزاری فرانسه همچنین نوشت: گزینه‌های جانشینی شین تائه یونگ سرمربی کره جنوبی که قراردادهایشان این هفته به پایان رسید شامل کارلوس کی روش سرمربی ایران، خوان کارلوس سرمربی مکزیک و زلاتکو دالیچ سرمربی کرواسی است که این تیم را به فینال جام جهانی برد. مهمترین رقابت پیش روی کره جنوبی جام ملت‌های آسیا در ماه ژانویه است؛ مسابقاتی که کره جنوبی در دوره گذشته بعد از استرالیا دوم شد.