دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 25 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 10 مرداد 1397 - 17:27:59 | کد مطلب: 412448 چاپ

هشدار شورای امنیت نسبت به وقوع جنگ جدید در غزه

جهان > مجامع‌ جهانی - همشهری آنلاین:
رئیس شورای امنیت سازمان ملل نسبت به خطر وقوع جنگ جدید در سایه اوضاع کنونی نوار غزه هشدار داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، اولوف اسکوگ، رئیس دوره‌ای شورای امنیت طی کنفرانس مطبوعاتی که در مقر دائم سازمان ملل در نیویورک برگزار شد، اظهار داشت: ما هر روز به وقوع جنگ جدید در غزه نزدیک‌تر می‌شویم و وضعیت به ویژه برای فلسطینیان ساکن غزه خطرناک‌تر می‌شود.

وی افزود: هر کدام از ما خبرهایی درباره وجود طرح صلح شنیده است، اما هیچ کس از جزئیات آن خبر ندارد و شک و تردیدهای زیادی درباره آن وجود دارد. ما معتقدیم که هر روز از صلح دورتر می‌شویم و ما در سوئد نیز با قانون "کشور یهود" اسرائیل مخالفت کردیم و معتقدیم که این قانون ما را از راه صلح دورتر می‌کند.

رئیس سوئدی شورای امنیت همچنین تصریح کرد که وضعیت بسیار خطرناک است و من فکر می‌کنم که شورای امنیت اقدامات کافی در زمینه منازعه فلسطینی ـ اسرائیلی انجام نداده است.

رژیم صهیونیستی بیش از ۱۲ سال است که نوار غزه را تحت محاصره شدید زمینی و دریایی قرار داده است که این مساله ساکنان غزه را در وضعیت معیشتی و بهداشتی بسیار وخیمی قرار داده، طوری که از اواخر ماه مارس گذشته تا کنون بیش از ۱۵۰ فلسطینی جان خود را در جریان راهپیمایی بزرگ بازگشت از دست داده‌اند.