سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 10 مرداد 1397 - 16:33:48 | کد مطلب: 412423 چاپ

فرمانده داعشی و ۲۰۰ نیرویش تسلیم ارتش افغان شدند

جهان > آسیا و اقیانوسیه - همشهری آنلاین:
سخنگوی نیروی ویژه ارتش در شمال افغانستان اعلام کرد: فرمانده داعش و معاون عمومی این گروه همراه با ۲۰۰ نیرو خود را تسلیم نیروهای دولتی در استان «جوزجان» کردند.

به گزارش ایرنا،«جاوید سلیم» به ایرنا گفت که با تسلیم شدن این گروه بزرگ از داعشی ها که شب گذشته اتفاق افتاد پایگاه داعش در استان جوزجان افغانستان عملا برچیده شد .

وی گفت که مولوی «حبیب الرحمان» رهبر داعش و «مفتی نعمت الله» همراه با نیروهایشان خود را به نیروهای دولتی تسلیم کرده و به شهر «شبرغان» مرکز استان جوزجان انتقال داده شدند.

لشکر 209 شاهین نیز روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای تسلیم شدن فرمانده داعش و معاون وی را به نیروهای دولتی تائید کرده است.

دولت افغانستان تائید کرد که طی یک ماه گذشته درگیری های شدیدی بین داعش و طالبان در شهرستان «درزاب» ادامه داشته است و دو طرف تلفات سنگینی داده اند.

اما «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی گروه طالبان در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که افراد این گروه ، پایگاه داعش را تصرف کردند و همه نیروهای داعش همراه با فرمانده شان در حال اسیر شدن به دست آنها بود که بالگردهای ارتش افغانستان به محل رسیده و آنها را نجات دادند.

معلوم نیست که داعش از افراد دولتی درخواست کرده اند که تسلیم آنها می شوند و یا نیروهای ارتش خود به محل رسیده اند ، در هر دو صورت پایگاه و مرکز اصلی داعش در شمال افغانستان نابود شده است.