یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 31 تیر 1397 - 16:51:26 | کد مطلب: 411425 چاپ

پاسخ وزارت اطلاعات به یک نماینده: به جای احساسات بر اساس اطلاعات عملی می‌کنیم

ایران > قوای سه‌گانه - همشهری آنلاین:
روابط عمومی وزارت اطلاعات در واکنش به اظهارات یکی از نمایندگان مجلس با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: این وزارتخانه به صورت مستقل عمل می‌کند اقدامات‌اش به جای احساسات بر پایه اطلاعات است.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت اطلاعات، در بخشی از این اطلاعیه آمده است: روابط عمومی وزارت اطلاعات یکبار دیگر فعالیت مدیران دوتابعیتی را در پست‌های حساس و مدیریتی کشور رد می‌کند.

این روابط عمومی در اطلاعیه خود افزود: علیرغم اعلام چندین باره وزارت اطلاعات درخصوص جلوگیری از فعالیت مدیران با تابعیت مضاعف و انعکاس گسترده آن در رسانه‌های مکتوب و تصویری، متأسفانه هنوز این مسئله برای برخی افراد حل نشده و اخیراً یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز در این باره گفته است: '210 دو تابعیتی شناسایی شده؛ هنوز در دولت مشغول فعالیت هستند'.

روابط عمومی وزارت اطلاعات در این اطلاعیه یاد آور شد: این وزارتخانه ضمن تقدیر از حساسیت پسندیده نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی و اهتمام آنان به مسئله افراد دارای تابعیت مضاعف اعلام می‌دارد: اقدامات سربازان گمنام امام زمان (عج) به جای احساسات، برپایه اطلاعات است و برهمین اساس نسبت به شناسایی افراد دارای تابعیت مضاعف اقدام و از انتصاب افراد فاقد صلاحیت در مناصب اداری و دولتی ممانعت کرده و می‌نماید.

در این اطلاعیه تاکید شد: وزارت اطلاعات از منتقدان این موضوع می‌خواهد تا مستندات خود را که مغایر گزارشات متقن وزیر اطلاعات در کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس است، اعلام کنند.

این اطلاعیه خاطرنشان کرد: همچنین از این نماینده محترم مجلس که جزو غائبین جلسه اعضای کمیسیون سیاست خارجی و امنیت ملی مجلس با وزیر اطلاعات بوده است نیز می‌خواهد تا مستندات خود را مبنی بر ادعای اغماض وزارت اطلاعات نسبت به جاسوسی افراد دو تابعیتی در تیم دیپلماسی و محیط زیست نیز ارائه کند.

روابط عمومی وزارت اطلاعات یادآور شد: شایان ذکر است این وزارتخانه با الهام از دستورات و تأکیدات امام راحل (ره ) و مقام معظم رهبری ( مدظله العالی ) به صورت مستقل عمل می کند و فارغ از بازی‌های سیاسی؛ دچار هیجانات و تسویه حساب های جناحی نمی شود و در شرایط حساس کنونی کشور؛ اصرار برخی افراد بر اعلام و انتشار اطلاعات غیر واقعی و ایجاد شبهه در افکار عمومی را با دقت مورد توجه و رصد اطلاعاتی قرار خواهد داد.