چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 6 ساعت و 39 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 30 تیر 1397 - 12:15:50 | کد مطلب: 411281 چاپ

افزایش ضریب زیست‌پذیری شهری

شهر > شهری - همشهری‌آنلاین:
مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به بازنگری مجدد چشم‌انداز شرکت و لحاظ مأموریت‌ها و اهداف راهبردی، گفت: امسال دسترسی آسان شهروندان به خدمات و افزایش ضریب زیست‌پذیری شهری دنبال می‌شود.

به گزارش شهرنوشت، فرهاد افشار، مديرعامل شركت ساماندهي صنايع و مشاغل شهر تهران با اشاره به این‌که اقتصاد شهری جز الزامات حیات هر شهر محسوب می‌شود، گفت: قسمت عمده‌ای از این موضوع به فعالیت صنایع و مشاغل در شهر بستگی دارد. این شرکت بنا دارد با تأکید بر رویکرد توسعه پایدار و تدوین الزامات فعالیت‌های خود پویایی اقتصادی و دسترسی آسان شهروندان به خدمات در شهر را ارتقا بخشیده و ضریب زیست پذیری شهری را افزایش ‌دهد.

فرهاد افشار با اشاره به تاریخچه اقتصادی شهرها در مورد سامانده صنایع و مشاغل در سه رویکرد اقتصاد صرف، شهرسازانه و توسعه پایدار و قابل تشخیص و تقسیم، اظهار کرد: در رویکرد اول تنها عامل مهم، کسب درآمد بیشتر است و اثرات اجتماعی زیست‌محیطی فعالیت‌ها مدنظر قرار نمی‌گیرد. در دومین رویکرد به دلیل پرداخت به مسائل زیست‌محیطی طرح منطقه‌بندی شهر و کاربری زمین شکل گرفت که این رویکرد نیز مشکلات اجتماعی و اقتصادی را به دنبال داشت و باعث تغییر پارادایم و حرکت به سمت رویکرد سوم یعنی رویکرد توسعه پایدار شهر شد و با ایجاد بیش‌ترین سازگاری و هماهنگی میان صنایع و مشاغل شهری با شهر و شهروندان علاوه بر رشد اقتصادی رفاه و آسایش، مباحث مرتبط با حفاظت محیط‌زیست را در بر گرفت.

او با تاکید بر رزومه تدوین برنامه استراتژیک برای احقاق اهداف این سازمان خاطرنشان کرد: بازنگری مجدد چشم‌انداز شرکت و لحاظ مأموریت‌ها و اهداف راهبردی سند و برنامه عملیاتی سال جاری این تعهد، حرکت در راستای رسیدن به چشم انداز مسیر و تحول عمل در سال ۹۷ است.

در همین زمینه: