چهارشنبه 4 مهر 1397 | به روز شده: 8 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 27 تیر 1397 - 15:42:18 | کد مطلب: 411083 چاپ

بررسی وضعیت دانشجویان بازداشتی در کمیسیون آموزش مجلس

ایران > قوای سه‌گانه - همشهری آنلاین:
نایب رئیس اول کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این کمیسیون وضعیت دانشجویان بازداشت شده را هفته آینده بررسی می‌کند گفت برای این جلسه از نمایندگان دستگا‌ه‌های امنیتی و چند وزارتخانه دعوت شده است.

جبار کوچکی نژاد در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا تاکید کرد: براساس گزارش نمایندگان مجلس، کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص دانشجویان بازداشتی وارد عمل و با تشکیل کمیته آموزش عالی مقرر شد تحقیقاتی انجام تا پس از تهیه و ارائه این گزارش، در خصوص وضعیت این دانشجویان و گروه های وابسته به آنان تصمیم گیری شود.

وی یادآور شد: بدلیل فرا رسیدن تعطیلات مجلس، هنوز این گزارش آماده و به کمیسیون آموزش و تحقیقات ارائه نشده است.

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به همین منظور یکشنبه و یا سه‌شنبه هفته آینده دستگاه‌های امنیتی شامل؛ اطلاعات، نیروی انتظامی، اطلاعات سپاه پاسداران و همچنین وزرای اطلاعات، علوم، تحقیقات و فناوری، آموزش و پرورش و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی دعوت شده‌اند.

وی گفت: در این نشست پس از بررسی‌های کارشناسی و مشخص شدن تعداد بازداشت شدگان و میزان جرم آنان، موضوع تعیین تکلیف خواهد شد.

کوچکی نژاد تاکید کرد: همچنین قرار است در این نشست سیاست‌های پیش‌بینی شده در خصوص وضعیت دانشگاه‌ها همزمان با آغاز سال تحصیلی آینده بررسی شود.

وی افزود: دانشگاه‌ها و دستگاه‌های ناظر، کار خود را بدون هیچ تداخلی انجام خواهند داد.