پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 13 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 17 تیر 1397 - 03:23:00 | کد مطلب: 410020 چاپ
رئیس سازمان محیط زیست:

فرصت احیای تالاب انزلی را نباید از دست داد

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
رییس سازمان محیط زیست کشور با بیان این که تالاب انزلی فقط مختص گیلان نیست و یک ثروت ملی است، تصریح کرد: امسال نباید به هیچ وجه فرصت احیای تالاب را از دست بدهیم.

به گزارش ایسنا، عیسی کلانتری، روز جمعه در حاشیه بازدید از تالاب انزلی، گفت: احیای تالاب انزلی از مهم‌ترین کارهای سازمان حفاظت محیط زیست کشور است.

وی با بیان این که دولت تدبیر و امید رویکرد بسیار مطلوبی در حفاظت از محیط زیست کشور دارد، افزود: علیرغم همه مشکلات شاهد بودیم، دولت دریاچه ارومیه را از نابودی نجات داد. یا با شیوع بیماری لکه سفید، میگوی جنوب کشور در حال نابود شدن بود و با انجام اقداماتی جدی، طی یک ماه این بیماری از بین رفت.

وی با بیان این که نانو فیزیک است و شیمی نیست، فیزیک به محیط زیست آسیب نمی‌زند، گفت: امروز طرحی توسط محققین دانشگاه اصفهان ارایه شد. با اجرای این طرح در ابتدا 3 هزار هکتار در بخش غربی تالاب انزلی احیا خواهد شد.

کلانتری تاکید کرد: حداکثر تا دو هفته دیگر تکلیف متقاضی مجری احیای تالاب مشخص می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به معضل پسماند در استان‌های شمالی، خاطرنشان کرد: باید وضعیت پسماند شمال کشور را از سایر استان‌های کشور جدا کنیم.

کلانتری با بیان این که شمال کشور در اثر پسماند در حال از بین رفتن است، گفت: ظرف سه سال آینده مشکل پسماند استان باید حل شود.