شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 22 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 13 تیر 1397 - 18:44:29 | کد مطلب: 409848 چاپ
آذری جهرمی در حاشیه جلسه هیات دولت:

اینستاگرام فیلتر نمی‌شود | توضیحی درباره هاتگرام و طلاگرام

ارتباطات > ارتباطات و فناوری - همشهری آنلاین:
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از عدم فیلترینگ اینستاگرام خبر داد.

به گزارش مهر، محمدجواد آذری‌جهری وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در حاشیه جلسه هیئت دولت و در جمع خبرنگاران در پاسخ به اظهارات اخیر دادستان اصفهان مبنی بر پیگیری و دستگیری نهادها و افرادی که از فیلترشکن برای ورود به شبکه‌های فیلترشده همچون تلگرام استفاده می‌کنند، اظهار داشت: من تخصصی در رابطه با تعقیب ندارم، باید جزئیات این موضوع را از خودشان پیگیری کنید.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون آخرین اخبار مربوط به شرکت هایی که ارز دولتی دریافت کرده اند، گفت: در رابطه با شرکت‌هایی که ارز دولتی دریافت کرده‌اند ، شفاف‌سازی شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: نمایندگان مجلس به عنوان وکلای مردم هم سوالات و هم پیشنهاداتی دارند. طی دو روز گذشته جلسات مفصلی با نمایندگان محترم در فراکسیون های مختلف داشتیم و تبادل نظر صورت گرفت. هم نظرات آن‌ها و هم توضیحات لازم را شنیدیم این فرایند آغاز شده و رسیدگی‌ها انجام شده است. منتظریم سازمان تعزیرات جواب پیگیری‌هایشان را بدهد.

وی با اشاره به فعالیت برخی پیام رسان‌های فیلتر شده در قالب یک پیام رسان جدید مثل تلگرام طلایی، تصریح کرد: در وزارت ارتباطات اطلاعیه رسمی داده ایم و نظرمان را در این رابطه گفته ایم. هم آقای سراییان(معاون وزیر) در این مورد مصاحبه کرده اند و هم اطلاعیه دادیم و این موضوع جدید نیست و مورد اشاره قرار گرفته است.

آذری جهرمی در پایان در پاسخ به این سوال که آیا اینستاگرام فیلتر می‌شود، گفت: خیر.