پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 59 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 12:01:35 | کد مطلب: 408554 چاپ
وزیر بهداشت:

دفترچه بیمه چک سفید امضا نیست

زندگی > سلامت - همشهری آنلاین:
وزیر بهداشت گفت: دفترچه بیمه درمانی، چک سفید امضا نیست که انتظار داشته باشیم، بیمه‌ها هر هزینه‌ای که تعیین می‌شود را پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا،  سيد حسن هاشمی، در حاشیه جلسه هیات دولت، درباره ایجاد محدودیت برای استفاده از بیمه سلامت اظهار کرد: باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند.

وي افزود: اینکه انتظار داشته باشیم بیمه‌ها دفترچه درمانی را مانند یک چک سفید امضا تلقی کنند و هر چقدر که هزینه تعیین می‌شود بپردازند یا اینکه دولت این هزینه‌ها را تامین کند در کمتر جایی در دنیا اتفاق می‌افتد.

هاشمي گفت: بنابراین باید به بیمه‌ها حق بدهیم که محدودیت‌هایی برای هزینه‌های غیرضروری اعمال کنند و درباره پرداخت مازاد هزینه‌های درمانی نیز باید از تامین اجتماعی، کمیته امداد و بهزیستی اقدام شود.

وزیر بهداشت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره راه‌اندازی مجتمع‌های بهداشتی روستایی، گفت: این مجتمع‌ها در حال راه‌اندازی است و با وجود همه محدودیت‌ها شاهدیم که روزانه تعدادی از این مراکز درمانی روستایی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند. در حال حاضر حدود بیش از 3700 پروژه در دست اجرا است که امیدواریم تا پایان سال به اتمام برسد.