دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 9 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 17 خرداد 1397 - 09:30:00 | کد مطلب: 407431 چاپ

هیچ پولی از کمک‌های مردم، در خارج از مرزهای ایران مصرف نمی‌شود

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
رئیس کمیته امداد با بیان اینکه هیچ‌ پولی از کمک‌های مردم ایران در خارج از کشور مصرف نمی‌شود گفت:‌ کمیته امداد در خارج از کشور تنها مدل سازمانی خود به جهت خودگردانی آن کشورها با دریافت کمک‌های مردمی همان کشورها، ارائه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، در متن اینستاگرام فتاحي، رئیس کمیته امداد آمده است:

از ابتدای حضورم در کمیته امداد، سرمایه اصلی امداد را اعتماد مردم دانستم و تاکیدم بر افزایش آن بوده است. بارها گفته‌ایم در امداد هیچ چیز محرمانه ای جز اطلاعات فردی مددجویان نداریم و همه چیز باید شفاف باشد. خود و همکارانم را موظف کردم که به طور منظم عملکرد امداد را گزارش دهیم. برگزاری نشست‌های خبری متعدد، تولید مستندهای تصویری، برگزاری تورهای خبرنگاری و عکاسی در مناطق محروم و... بخشی از این اقدامات بوده است.

همچنین در طول سه سال گذشته بارها و بارها تاکید کرده‌ام که کمیته امداد امام(ره) اولویت خود را رسیدگی به امور محرومان داخل کشور می‌داند و در برون از مرزها صرفاً به پیاده سازی مدل سازمانی کمیته امداد به صورت خودگردان(کمک های مردمی همان کشور برای نیازمندانش) اقدام می‌کند و به نوعی با این کار ضمن صدور ارزش های انقلاب، نام و یاد امام راحل زنده و جاوید می‌ماند.

قول داده‌ایم که همچون گذشته هیچ پولی از کمک‌های مردم، در خارج از مرزهای ایران اسلامی مصرف نشود و بر این وعده خود صادق بوده‌ایم و خواهیم ماند. افزایش میزان مشارکت مردم در طرح‌های مختلف کمیته امداد در سال‌های اخیر نیز مؤید این موضوع است که از این بابت قدردان مردم نیکوکار ایرانیم.

اکنون که توفیقات کمیته امداد امام (ره) باعث سرخوردگی و عصبانیت آنان شده انجام برخی شیطنت‌های هدایت شده از آن سوی مرزها و سعی در ایجاد خدشه بر اعتماد مردم عزیز به کمیته امداد، آن هم در ایام مربوط به سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) و در آستانه روز جهانی قدس ضرورت هوشیاری ملت عزیز ایران و همراهی بیش از پیش آنان را نمایان می‌کند و ما نیز مصمم تر از گذشته در مسیر پر خیر و برکت کمک به نیازمندان و محرومان گام برخواهیم داشت.