چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 2 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 29 اردیبهشت 1397 - 19:22:28 | کد مطلب: 405889 چاپ

تصویب لایحه تحریم آمریکا در دومای روسیه

جهان > روسیه‌ و قفقاز - همشهری آنلاین:
دومای روسیه در پاسخ به اقدامات خصمانه واشنگتن، لایحه تحریم آمریکا و متحدانش را تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاري صداوسيما، هدف از تصویب این لایحه که به موجب آن دولت روسیه مجاز به اعمال تحریم‌هايی ضد آمریکا و متحدان این کشور خواهد بود، پاسخ به اقدامات خصمانه واشنگتن و دیگر کشور‌ها در راستای اعمال تحریم‌های اقتصادی علیه مسکو توصیف شده است.

براساس گزارش ها، تازه‌ترین تحریم‌های آمریکا علیه ۳۸ شخصیت حقیقی و حقوقی از جمله هفت مقام تجاری و اقتصادی و ۱۷ مقام ارشد روسیه به دلیل آنچه «اقدامات شیطانی» در جهان توصیف شده از سوی آمریکا در آوریل اعمال شده است.

فهرست اقدامات ضدتحریمی احتمالی روسیه شامل ممنوعیت یا محدودیت واردات تولیدات کشاورزی، مواد غذایی، تنباکو، دارو، تجهیزات و نرم افزار و همچنین ورود شهروندان آمریکایی به روسیه می‌شود.

دولت روسیه همچنین مجاز است همکاری شرکت‌های این کشور را با شرکت‌های خارجی فعال در حوزه صنایع هسته‌ای و فضانوردی و همچنین مشارکت شرکت‌های خارجی را در روند خصوصی سازی اموال شهرداری یا دولت روسیه ممنوع کند.

همچنین روسیه ممکن است هزینه حمل و نقل خدمات هوایی را افزایش و صادرات تولیدات فلزات کمیاب را تحریم و یا محدود کند.

لایحه اقدامات ضدتحریمی آمریکا در پارلمان روسیه بايد سه مرحله دیگر شامل تایید شورای فدراسیون را پشت سر بگذارد تا سرانجام پس از امضای ولادیمیر پوتین رئیس جمهور به مرحله اجرا درآید.