پنج شنبه 26 مهر 1397 | به روز شده: 12 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 23 اردیبهشت 1397 - 20:27:38 | کد مطلب: 405362 چاپ

وام‌های رؤیایی؛ دامی برای کلاهبرداری میلیونی

اجتماع > اجتماعی - مرد شیاد با وعده پرداخت وام با سود کم ده‌ها نفر را فریب داد و چندین میلیون تومان به جیب زد اما سرانجام دستگیر شد.

به گزارش همشهری، تحقیقات پلیس در این‌باره از چندی قبل با شکایت مردی آغاز شد. او گفت: از 9‌ماه قبل برای دریافت وام به شرکتی مراجعه کردم. مدیر آنجا مدعی بود در مدت زمان کوتاه و با سود کم می‌تواند 90میلیون تومان به من وام بدهد اما این مدت کوتاه 9‌ماه طول کشید و درحالی‌که حدود 5میلیون و 500هزار تومان در مراحل مختلف به او پرداخت کرده بودم فهمیدم که شرکت را تعطیل و فرار کرده است.

علاوه بر این مالباخته افراد دیگری نیز با این شیوه فریب خورده و هرکدام چند میلیون تومان به‌حساب مرد شیاد واریز کرده بودند. در چنین شرایطی تحقیقات برای دستگیری متهم آغاز شد تا اینکه درحالی‌که شمار شاکیان پرونده به 20نفر رسیده بود وی به دام افتاد. سرهنگ محمد نادربیگی، رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ در این‌باره گفت:

با توجه به اینکه ممکن است متهم از شهروندان دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشد بازپرس شعبه 5دادسرای ناحیه 6تهران مجوز انتشار تصویر بدون پوشش متهم را صادر کرد و از شهروندانی که شکایتی از وی دارند دعوت می‌شود به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان خرمشهر، میدان نیلوفر مراجعه کنند.