سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 33 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 27 فروردین 1397 - 10:46:42 | کد مطلب: 402859 چاپ

عملکرد مختلف بورس‌های آسیایی در روز کاهش قیمت نفت

اقتصاد > اقتصاد‌ جهان - همشهری آنلاین:
بورس‌های آسیایی با نگرانی از واکنش احتمالی روسیه به تحریم‌های جدید واشنگتن و کاهش قیمت نفت در معاملات دوشنبه ۲۷ فروردین‌ماه عملکرد مختلفی به ثبت رساندند.

ایسنا به نقل از رویترز نوشت: با تداوم بی‌ثباتی در خاورمیانه روند تحرکات بازارها در آسیا و در آمریکا کم شتاب بود و شاخص معاملات آتی " ای مینی اس اند پی ۵۰۰" به میزان ۰.۴۸ درصد و شاخص " نیکی ۲۲۵" بورس ژاپن ۰.۲ درصد افزایش یافتند. با کاهش ۰.۷ درصدی شاخص " سی اس آی ۳۰۰" چین در معاملات اولیه، شاخص بورس‌های منطقه آسیا - اقیانوسیه به جز ژاپن ۰.۴ درصد کاهش یافت.

در شرایطی که آمریکا آماده می‌شود تحریم‌های اقتصادی بیشتری را علیه روسیه وضع کند و فشار را بر این کشور افزایش دهد، ولادیمیر پوتین - رئیس جمهور روسیه - هشدار داده است که حملات بیشتر کشورهای غربی به سوریه می‌تواند منجر به بروز هرج و مرج در جهان شود. در واکنش به این تحولات، دارایی‌های ایمن‌تر افزایش یافتند و بازده اوراق قرضه ۱۰ ساله وزارت خزانه‌داری آمریکا با ۲ واحد افزایش، به ۲.۴۸ درصد رسید. همچنین ارزش دلار در برابر ین اندکی افزایش یافت و از ۱۰۶.۶۲ ین در هفته گذشته به ۱۰۷.۴۰ ین رسید.

هر یورو در سطح ۱.۲۳۳۰ دلار ثابت ماند اما شاخص دلار به ۸۹.۷۷۲ کاهش یافت. در بازار کالا، طلا با ۰.۱ درصد افزایش به ۱۳۴۶.۶۱ دلار در هر اونس رسید.

نفت خام برنت برای تحویل در معاملات آتی با ۶۶ سنت کاهش، به ۷۱.۹۲ دلار در هر بشکه رسید و نفت خام آمریکا با ۵۶ سنت کاهش، به ۶۶.۸۳ دلار در هر بشکه رسید.

در روزهای آتی موعد انتشار صورت‌های درآمد شرکت‌های آمریکایی است و آمارهای بنیاد " تامسون رویترز" پیش‌بینی کرده است سودآوری شرکت‌های " اس اند پی ۵۰۰" در سه ماهه نخست امسال به ۱۸.۶ درصد افزایش پیدا می‌کند که بالاترین افزایش در طول ۷ سال اخیر خواهد بود.

در آسیا، چین فردا گزارش تولید ناخالص داخلی خود در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ را منتشر خواهد کرد که طبق پیش‌بینی فعالان بازار تقریبا ۶.۷ تا ۶.۸ درصد خواهد بود. این هفته همچنین اجلاس بهاری صندوق بین‌المللی پول با حضور وزرای دارایی و روسای بانک‌های جهانی کشورهای مختلف در واشنگتن برگزار خواهد شد.