دوشنبه 2 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 10 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
شنبه 18 فروردین 1397 - 16:18:49 | کد مطلب: 402177 چاپ

ارباب حلقه‌های یک میلیارد دلاری | پرهزینه‌ترین سریال تاریخ تولید می‌شود

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون - همشهری آنلاین:
شرکت آمازون با هزینه‌ای در حدود یک میلیارد دلار نسخه تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» را می‌سازد تا رکورد گران‌ترین و پرهزینه‌ترین سریال تاریخ را به نام خود سند بزند.

به گزارش همشهري آنلاين به نقل از هاليوود ريپورتر، سه‌گانه سينمايي «ارباب حلقه‌ها» به كارگرداني پيتر جكسن با بودجه تقريبي 300 ميليون دلار توليد شد و با فروش سه ميليارد دلاري يكي از موفق‌ترين مجموعه‌هاي سينمايي تاريخ لقب گرفت. حالا قرار است نسخه تلويزيوني ماجراهاي دنياي ميانه كه بر اساس كتاب‌هاي جي. آر. آر. تالكين خلق مي‌شود، ركورد صرف هزينه را با يك ميليارد دلار از آن خود كند.

ركورد گران‌ترين سريال تاريخ تلويزيون پيش از اين با فقط 100 ميليون دلار در اختيار درام تاريخي «تاج» از شبكه نتفليكس بود. مديران شركت آمازون از زمستان گذشته كليد توليد «ارباب حلقه‌ها» را در چند فصل زدند و بنياد تالكين، هارپركالينز و نيولاين سينما با پرداخت 250 ميليون دلار حق توليد سريال را در مبارزه با نتفليكس به دست آوردند. شرط عملي شدن اين قرارداد توليد دست‌كم پنج فصل از «ارباب حلقه‌ها»ست.

يكي ديگر از بندهاي قرارداد آغاز توليد پروژه در كمتر از دو سال آينده است. قرار است فصل اول سريال ماجراهاي پيش از نخستين قسمت سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» يعني «ياران حلقه» را به تصوير بكشد. ضمن اينكه سريال برخلاف سه‌گانه سينمايي هيچ اشاره‌اي به سرنوشت حلقه نخواهد داشت.

دومين قسمت سه‌گانه «دو برج» بود و آخرين قسمت آن با نام «بازگشت پادشاه» سال 2003 روانه پرده سينماها شد؛ فيلمي كه در 11 رشته نامزد دريافت جايزه اسكار بود و در اتفاقي شگفت‌انگيز، تمام اسكارهاي ممكن را به دست آورد.