سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 43 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 9 فروردین 1397 - 11:18:07 | کد مطلب: 401586 چاپ
درخواست آتش‌نشاني از مردم:

بطری‌های شیشه‌ای را در جنگل رها نکنید

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از مردم خواست تا برای جلوگیری از آتش‌سوزی جنگل‌ها، بطری‌های شیشه‌ای خود را در جنگل رها نکنند.

به گزارش ایسنا، سید جلال ملکی با بیان اینکه برخی هموطنان به ویژه در تعطیلات پیش رو ممکن است تفریحات یک‌روزه‌ای را برنامه‌ریزی کرده باشند و به جنگل‌های اطراف شهرها بروند، گفت: از مردم تقاضا می‌کنیم تا بیشتر مراقب بافت‌های جنگلی باشند و اگر آتشی در فضای سبز روشن می‌کنند، روی منقل‌ها و اجاق‌هایی که به همین منظور اختصاص داده شده‌است این کار را انجام دهند و از روشن کردن آتش بر روی بوته‌های خشک به شکل مستقیم خودداری کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه هم‌وطنان دقت داشته باشند تا در صورت روشن کردن آتش و بعد از اتمام استفاده از آن حتما با آب آن را خاموش کنند، اظهار کرد: مردم دقت داشته باشند تابطری‌های شیشه ای را در روزهای گرم و به ویژه روزهای آفتابی در جنگل نیندازند. زیرا این بطری‌ها، زیر نور آفتاب مانند یک عدسی عمل می‌کنند و با تمرکز نور خورشید می‌توانند باعث آتش گرفتن بوته‌زارها و علف‌ها شوند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با اشاره به اینکه هوا رفته رفته در حال گرم شدن است و آنچه از ظواهر پیداست تابستان گرمی را نیز پیش رو داریم، تصریح کرد: گرم شدن هوا می‌تواند باعث ایجاد حوادثی به ویژه وقوع آتش‌سوزی‌ها شود. درحالی که باید جنگل و طبیعت را دوست داشت و با مراقبت بیشتر از آنها لذت برد.