یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 27 اسفند 1396 - 20:32:09 | کد مطلب: 401242 چاپ

پایان یک شب سرگردانی کودک ۳ ساله در کوهستان

اجتماع > اجتماعی - دختربچه ۳ ساله‌ای که از عصر جمعه در کوهستان‌های سردشت دزفول گم شده بود، دیروز با تلاش امدادگران هلال‌احمر پیدا شد.

به گزارش ایرنا، این دختربچه خردسال عصر روز جمعه و هنگام کوچ عشایر در بخش کوهستانی سردشت دزفول گم شد. به گفته عظیم رضای مرساق، رئیس جمعیت هلال‌احمر دزفول، همزمان با گم شدن این کودک تیم‌های امداد و نجات با کمک اهالی محلی جست‌وجو برای یافتن او را آغاز کردند. به گفته خانواده کودک، آنها هنگام عبور از رودخانه فصلی که در مسیر کوچ‌شان بود، دختربچه را زیر درختی گذاشته بودند تا بعد از انتقال دام و وسایل وی را با خود ببرند اما پس از برگشت متوجه گم شدن او شده بودند.

تیم‌های جست‌وجو ساعت‌ها در رودخانه فصلی به‌دنبال کودک گمشده گشتند و در نهایت روز بعد و حدود ساعت 11:30، او را در فاصله 3کیلومتری از محلی که گم شده بود در کوه‌های اطراف پیدا کردند. رضای مرساق حال عمومی این دختر بچه را که یک شب بدون لباس گرم در هوای سرد و بارانی و در کنار پرتگاهی در منطقه کوهستانی سردشت سپری کرده بود خوب اعلام کرد و افزود: اقدامات درمانی اولیه روی این کودک انجام و پس از آن تحویل خانواده‌اش شد.