سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 1 ساعت و 1 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
یکشنبه 27 اسفند 1396 - 11:22:48 | کد مطلب: 401112 چاپ

واکنش وزیر علوم به مصاحبه برخی اساتید دانشگاه با رسانه‌های معاند

اجتماع > آموزش - همشهری آنلاین:
وزیر علوم درباره مصاحبه برخی اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها با رسانه‌های معاند، گفت: اعضای هیأت علمی خودشان باید پاسخگوی مصاحبه‌هایشان باشند.

به گزارش فارس، منصور غلامی وزیر علوم، تحقيقات و فناوري در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه بین وزارت علوم و معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران گفت: در زمینه آئین‌نامه بازنشستگی اعضای هیأت علمی، اصلاحات جزئی در تبصره‌های آئین‌نامه داشتیم که جزو آئین‌نامه استخدامی اعضای هیأت علمی است و در هیأت‌های امنای دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی افزود: این اصلاحات جزو روال معمول اصلاح آئین‌نامه‌هاست و قسمت نهایی آن اصلاح شده که شفاف‌تر شدن آئین‌نامه درباره تاریخ و دوره‌های ماندگاری و سنوات را در پی داشته است.

وی در پاسخ به سؤال فارس پیرامون مصاحبه برخی اعضای هیأت علمی دانشگاه با رسانه‌های معاند گفت:‌ این مسئله بحث‌های اجتماعی است و ما به زندگی خارج از دانشگاه اعضای هیأت علمی وارد نمی‌شویم بلکه خودشان باید پاسخگو باشند.

وزیر علوم درباره چگونگی اجرای طرح‌های کلان گفت: مصوبات کلان شورای عتف در قالب طرح‌‌های مصوب پیگیری می‌شود و زمانبندی‌های آن عموماً محقق شده و روند کار خوب است، ولی جلسات با تأخیر تشکیل شده که امیدواریم در جلسه اول سال 97 این مسئله بررسی شود.