یکشنبه 1 مهر 1397 | به روز شده: 10 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 25 اسفند 1396 - 17:47:54 | کد مطلب: 401011 چاپ

افزایش ۱۰ درصدی مستمری مددجویان از ابتدای فروردین ۹۷

اجتماع > اجتماعی - همشهری آنلاین:
رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: افزایش حداقل حقوق دستمزد در سال ۹۷ برای خانواده‌های تحت پوشش و امداد پیش‌بینی شده است و مستمری این افراد ۱۰ درصد افزایش می‌یابد که از ابتدای فروردین ۹۷ اعمال خواهد شد.

به گزارش ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، انوشیروان محسنی بندپی در دیدار با خانواده‌های معلول تحت پوشش بهزیستی افزود: برنامه‌ای پیش‌بینی شده است که یارانه 3 دهک بالای جامعه قطع و درآمد آن صرف افراد پشت نوبت دستگاه‌های حمایتی از جمله بهزیستی و کمیته امداد شود.

وی تصریح کرد: پرداخت یارانه به افراد پشت نوبتی و افراد نیازمند در 6 ماهه اول سال 97 انجام می‌شود. وی یادآور شد: با حمایت دولت و پیگیری‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مستمری پرداختی به مددجویان از ابتدای سال 96 افزایش قابل توجهی پیدا کرد.

  • معلولان نباید در مراکز نگهداری شوند

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: لایحه حمایت از حقوق معلولان طی سه سال گذشته و با همکاری سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه معلولان تهیه و تدوین شده و در نهایت در مجلس شورای اسلامی مطرح شد.

محسنی بندپی افزود: یکی از سیاست‌های اصلی در این دوره مرکززدایی است چراکه ما اعتقاد داریم معلولان نباید در مراکز نگهداری شوند و باید شرایطی فراهم شود این افراد در بین خانواده و در جامعه حضور مثمرثمری داشته باشند.

وی گفت: تعهداتی نیز در قانون برنامه ششم پیش‌بینی شده است که در راستای توانمندسازی معلولان بوده و در آینده شاهد اتفاقات خوبی در بین این افراد خواهیم بود.

به گفته محسنی بندپی ، موضوع اشتغال، حمایت‌های بیمه‌ای، افزایش مستمری، توانمندسازی و مناسب‌سازی از مهمترین بندهای قانون حمایت از حقوق معلولان محسوب می‌شود.

هم اکنون یک میلیون و 300 هزار نفر معلول تحت پوشش سازمان بهزیستی هستند.