شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 57 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
جمعه 18 اسفند 1396 - 21:47:12 | کد مطلب: 400427 چاپ

ماهی شب عید طعم گرانی نمی‌گیرد

اقتصاد > اقتصاد‌ ایران - مدیرعامل اتحادیه تکثیر، پرورش و صادرات آبزیان می‌گوید: محدودیتی در عرضه ماهی شب عید وجود ندارد و تولیدکنندگان برنامه‌ریزی کرده‌اند که به میزان افزایش تقاضا در بازار شب عید، عرضه نیز افزایش یابد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، ارسلان قاسمی، پیش‌بینی می‌کند: طبق روال سال‌های قبل، با افزایش تقاضا در ایام پایانی سال، قیمت ماهی با نوسان 3تا 5درصدی در بازار روبه‌رو شود اما کمبود نظارت دستگاه‌های مسئول و سودجویی دلالان می‌تواند به زیان مصرف‌کننده و تولیدکننده تمام شود.

او می‌گوید: با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، قیمت ماهی در خرده‌فروشی‌های سطح شهر ناشی از سیستم دلالی حاکم بر این بخش با روند افزایشی در بازار روبه‌روست که این امر نگرانی‌هایی به‌وجود آورده است، چراکه چوب سودجویی دلالان را تولیدکنندگان می‌خورند. قاسمی تصریح کرد: باوجودآنکه سازمان شیلات معتقد است عرضه مستقیم محصول در میادین میوه و تره‌بار بر کنترل قیمت در بازار تأثیر بسزایی دارد، اما هم‌اکنون غرفه‌های میادین میوه و تره‌بار قانونی و شبه قانونی در اختیار دلالان است که با ‌وجود این تأثیر چندانی نخواهد داشت.