چهارشنبه 28 شهریور 1397 | به روز شده: 3 ساعت و 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 16 اسفند 1396 - 21:15:06 | کد مطلب: 400292 چاپ

تگزاس به فروردین نرسید

سینما و تلویزیون > رادیو و تلویزیون - همشهری آنلاین:
سینمای ایران با توجه به اینکه تنها ۱۳ روز به پایان سال جاری و آغاز سال ۹۷ باقی مانده است در انتظار مشخص شدن فیلم‌هایی است که در اکران نوروزی روی پرده می‌روند.

به گزارش مهر، با توجه به اینکه تنها ۱۳ روز به پایان سال جاری و آغاز سال ۹۷ باقی مانده است، سینمای ایران در انتظار مشخص شدن فیلم هایی است که در اکران نوروزی روی پرده می‌روند.

هرچند تا امروز آیین نامه شورای صنفی نمایش که این روزها با نام نظام نامه اکران از سوی سازمان سینمایی رسانه‌ای شد به صنوف ابلاغ نشده است، اما از گوشه و کنار نام برخی از فیلم‌ها برای اکران نوروزی اعلام می‌شود.

در این میان نام اولین فیلمی که اکران آن در نوبت نوروز قطعی شده به گوش می‌رسد فیلم سینمایی «مصادره» به کارگردانی مهران احمدی و تهیه کنندگی محمدحسین قاسمی است. این اثر سینمایی در سی و ششمین جشنواره ملی فیلم فجر به نمایش درآمد و آنچه در پرونده این فیلم جلب توجه می کند سرمایه‌گذاری محمد امامی در آن است.

«مصادره» در کنار چهار فیلم دیگر سینمایی توسط شرکت «فیلمیران» برای اکران نوروزی اعلام آمادگی کرده بود و با توجه به اینکه هر دفتر نمی تواند بیش از ۲ فیلم در هر فصل اکران داشته باشد از این بین «مصادره» برای اکران نوروزی انتخاب و فیلم سینمایی «تگزاس» به کارگردانی مسعود اطیابی از این گردونه حذف شده است. با این حساب «تگزاس» اولین قربانی اکران نوروزی شرکت پخش فیلمیران است.

حال باید دید فیلم‌های بعدی که قرار است با قدرت صاحبان فیلم‌ها در نوروز اکران شود، چه گزینه‌هایی هستند.