شنبه 31 شهریور 1397 | به روز شده: 30 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 14 اسفند 1396 - 08:29:00 | کد مطلب: 400064 چاپ

برندگان اسکار ۲۰۱۸

سینما و تلویزیون > سینمای‌ جهان - همشهری آنلاین:
مراسم اعطای جایزه‌های نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سالن دالبی تئاتر لس‌آنجلس با اعطای جایزه بهترین فیلم و کارگردانی به «شکل آب» برگزار شد.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، نودمین دوره مراسم اسکار در دالبی تئاتر لس آنجلس برگزار شد و برگزیدگان این دوره از اسکار معرفی شدند.

اجرای این مراسم مانند سال پیش بر عهده جیمی کیمل بود.

در این مراسم که با حضور چهره های مطرح سینمای جهان همراه بود، برگزیدگان به شرح ذیل معرفی شدند:


بهترین طراحی صحنه

نامزدها: «شکل آب»، «دیو و دلبر»، «دانکرک»، «بلید رانر ۲۰۴۹»، «سياهترين‌ترین ساعت»

برگزیده: «شکل آب»

بهترین فیلمبرداری

نامزدها:  «بلید رانر ۲۰۴۹»، «سياه‌ترین ساعت»، «دانکرک»، «ماد بوند»، «شکل‌آب»

برگزیده: «بلید رانر ۲۰۴۹»

بهترین طراحی لباس

نامزدها: «دیو  و دلبر»، «سياه‌ترین ساعت»، «رشته خیال»، «شکل‌آب»، «ویکتوریا و عبدل»

برگزیده: «رشته خیال»

بهترین تدوین صدا

نامزدها: «بیبی درایور»، «بلید رانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «شکل آب»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

برگزیده: «دانکرک»

بهترین میکس صدا

نامزدها: «بیبی درایور»، «بلید رانر ۲۰۴۹»، «دانکرک»، «شکل آب»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»

برگزیده: «دانکرک»

بهترین فیلم کوتاه

نامزدها: «امِت برادرزاده من»، «ساعت یازده»، «همه‌مان»، «کودک خاموش»، «مقدماتی دی‌کالب»

برگزیده: «کودک صامت»

بهترین موسیقی متن اوریجینال

نامزدها: «دانکرک»، «جنگ ستارگان: آخرین جدای»، «رشته خیال»، «شکل‌آب»، «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

برگزیده: «شکل آب»

بهترین انیمیشن کوتاه

نامزدها: «بسکتبال عزیز»، «مهمانی باغ»، «فضای منفی»، «قافیه‌های قهرمانانه» و «لو»

برگزیده: «بسکتبال عزیز»

بهترین جلوه‌های ویژه بصری

نامزدها: «بلید رانر ۲۰۴۹»، «محافظان کهکشان قسمت دوم»، «کونگ: جزیره جمجمه»، «جنگ ستارگان:‌آخرین جدای» و «جنگ برای سیاره میمون‌ها»

برگزیده: «بلید رانر ۲۰۴۹»

بهترین تدوین فیل

نامزدها: «بیبی درایور»، «دانکرک»، «من، تونیا»، «شکل‌آب»، «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

برگزیده: «دانکرک»

بهترین طراحی گریم و مو

نامزدها:  «تیره‌ترین ساعت»، «ویکتوریا و عبدل»، «شگفتی»

برگزیده: «تیره ترین ساعت»

بهترین بازیگر زن در نقش مکمل

نامزدها: مری جی. بلایژ برای «مادبوند»، الیسون جنی برای «من، تونیا»، لزلی من‌ویل برای «رشته خیال»، لوری مِت‌کلف برای «لیدی برد» و اکتاویا اسپنسر برای «شکل‌آب»

برگزیده: الیسون جنی برای «من، تونیا»

بهترین بازیگر زن نقش اصلی

نامزدها: سالی هاوکینز برای «شکل آب»، فرانسیس مک‌دورماند برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»، مارگوت رابی برای «من، تونیا»، سیرشا رونان برای «لیدی برد»، مریل استریپ برای «پست»

برگزیده: فرانسیس مک دورماند برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

نامزدها: ویلم دفو برای «پروژه فلوریدا»، وودی هارلسون برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»، ریچارد جنکینز برای «شکل‌آب»، کریستوفر پلامر برای «تمام پول‌های دنیا» و سم راکول برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

برگزیده: سم راکول برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»

بهترین بازیگر مرد نقش اصلی

نامزدها:  تیموتی شالامه برای «من را با نام خودت صدا بزن»، دنیل دی-لوییس برای «رشته خیال»، دنیل کالویا برای «برون بیرون»، گری اولدمن برای «سياه‌ترین ساعت» و دنزل واشنگتن برای «عالیجناب رومن جی. ایزراییل»

برگزیده: گری اولدمن برای «تیره ترین ساعت»

بهترین فیلم خارجی زبان

نامزدها: «یک زن شگفت‌انگیز» از شیلی، «توهین» از لبنان، «بی‌عشق» از روسیه، «در بدن و روح» از مجارستان و «میدان» از سوئد

برگزیده: «یک زن شگفت انگیز» از شیلی

بهترین فیلم بلند انیمیشن

نامزدها: «بچه رییس»، «نان‌آور»، «کوکو»، «فردیناند»، «ونسان دوست داشتنی»

برگزیده: «کوکو»

بهترین فیلم مستند

نامزدها: «آباکوس: به اندازه کافی کوچک برای زندانی شدن»، «چهره‌ها و مکان‌ها»، «ایکاروس»، «آخرین مردان حلب» و «جزیره قوی»

برگزیده: «ایکاروس»

بهترین مستند کوتا

نامزدها: «ادیت+ادی»، «بهشت ترافیک در بزرگراه ۴۰۵ است»، «هرویین»، «استعداد با چاقو» و «توقف در ترافیک»

برگزیده: «بهشت ترافیک در بزرگراه ۴۰۵ است»

بهترین آهنگ اوریجینال

نامزدها: «رودخانه قدرتمند» از فیلم «مادبوند»، «معمای عشق» از فیلم «من را با نام خودت صدا بزن»، «مرا به یاد بیاور» از انیمیشن «کوکو»، «برای چیزی بایست» از فیلم «مارشال» و «این من هستم» از فیلم «بزرگترین شومن»

برگزیده: «مرا به یاد بیاور» از انیمیشن «کوکو»

بهترین فیلمنامه اقتباسی

نامزدها:  «من را با نام خودت صدا بزن» نوشته جیمز آیووری، «هنرمند فاجعه» نوشتن اسکات نویشتاتر و مایکل اچ. وبر، «لوگان»، «بازی مولی» نوشته ارون سورکین و «مادبوند» نوشته دی ریس و ویرجیل ویلیامز

برگزیده: «من را با نام خودت صدا بزن» نوشته جیمز آیووری

بهترین فیلمنامه اوریجینال

نامزدها: «مریض بزرگ» نوشته امیلی وی. گوردون و کومیل نانیجانی، «برون بیرون» نوشته جوردن پیلی، «لیدی برد» نوشته گرتا گرویگ، «شکل آب» نوشته گیرمو دل‌تورو و ونسا تیلور و «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک‌دونا

برگزیده: «برون بیرون» نوشته جوردن پیلی

بهترین کارگردان

نامزدها: پل توماس اندرسون برای «رشته خیال»، گیرمو دل‌تورو برای «شکل آب»، گرتا گرویک برای «لیدی برد»، کریستوفر نولان برای «دانکرک» و جوردن پیلی برای «برو بیرون»

برگزیده: گیرمو دل تورو برای «شکل آب»

بهترین فیلم

نامزدها: «من را با نام خودت صدا بزن»، «تیره‌ترین ساعت»، «دانکرک»، «برو بیرون»، «لیدی برد»، «رشته خیال»، «پست»، «شکل‌آب» و «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری»