سه شنبه 3 مهر 1397 | به روز شده: 52 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
چهارشنبه 9 اسفند 1396 - 16:00:50 | کد مطلب: 399633 چاپ
سردار پاکپور:

توان بالگردی نیاز به مراکز تخصصی دارد

دفاع > سپاه و بسیج - همشهری آنلاین:
فرمانده نیروی زمینی سپاه توان بالگردی نیاز به مراکز تخصصی دارد و ما توانستیم ۳ مرکز جدید را طی یک سال و نیم، کامل و عملیاتی کنیم.

به گزارش روابط عمومی کل سپاه، سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور روز چهارشنبه در مراسم افتتاح مرکز آموزش‌های عالی هوانوردی، مرکز تحقیقات بالگردی و مرکز تعمیرات تخصصی بالگرد هوانیروز سپاه با بیان این مطلب افزود: با افتتاح این مجموعه‌ها ظرفیت مناسبی از لحاظ زیرساختی برای نیروی زمینی فراهم شده است.

وی با بیان اینکه مناطق ماموریتی نیروی زمینی سپاه وسیع است، گفت:مدت زمان زیادی نیست که مجموعه مرکز هوانوردی افتتاح شده و حدود یک سال و نیم زمان برای این کار زمان صرف شده است.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران اظهارکرد: دو ماه است که کارهای عملیاتی این مراکز آغاز و دو دوره آموزش خلبانی نیز برگزار شده است.

به گزارش ایرنا، مراکز تخصصی نیروی زمینی سپاه، صبح امروز - چهارشنبه - با حضور سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران و جمعی از فرماندهان افتتاح شد.

سایت مرکز آموزش هوانوردی، مرکز تعمیرات تخصصی بالگرد و مرکز تحقیقات بالگردی هوانیروز سپاه از جمله مهمترین مراکزی است که به همت معاونت مهندسی نیروی زمینی سپاه ساخته شده است.