سه شنبه 27 شهریور 1397 | به روز شده: 17 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
دوشنبه 7 اسفند 1396 - 13:02:19 | کد مطلب: 399366 چاپ
مدیرکل دامپزشکی استان اعلام کرد:

ممنوعیت شکار پرندگان در تالاب‌های آذربایجان شرقی

شهر > محیط زیست ایران - همشهری آنلاین:
مدیرکل دامپزشکی آذربایجان شرقی با اشاره به عاری بودن استان از بیماری آنفلوانزای پرندگان گفت: با این وجود با توجه به مصوبه ستاد آنفلوانزای کشور و با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست استان، شکار پرندگان در تمامی تالاب‌های آذربایجان شرقی تا اطلاع بعدی ممنوع است.

به گزارش ايرنا، امیر حسین بهداد گفت: این ممنوعیت به علت مشاهده تیپ جدید بیماری آنفلوانزا در بین پرندگان مهاجر در یکی از تالاب‌های کشور اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: با هماهنگی اداره کل حفاظت از محیط زیست آذربایجان شرقی در راستای جلوگیری از انتقال بیماری‌های احتمالی که امکان شیوع آن در بین پرندگان وجود دارد، هرگونه شکار یا زنده‌گیری در تالاب‌های استان ممنوع است.

بهداد تاکید کرد: آذربایجان شرقی پاک و عاری از آنفلونزای پرندگان است و ممنوعیت شکار در تالاب‌های استان با هدف پیشگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی و حفاظت از سلامت مردم انجام می‌شود.

وی از مردم استان درخواست کرد در صورت مشاهده لاشه پرندگان و یا افراد غیرمجاز که به قصد شکار به تالاب‌ها وارد می‌شوند، به ادارات دامپزشکی و یا محیط زیست اطلاع دهند.

آذربایجان شرقی دارای 14 تالاب قوری گل، قره قشلاق، یوسف لو، دیب سبز، خرمالو، آلمالی، یانیق گولی، بزوجیق گولی، گوشا گولی، زولبین، قبادلو، خورشید گولی، شور درق و مینق در شهرستان‌های بستان آباد، اهر ، هریس، بناب، هشترود، عجب شیر و مرند می‌باشد.