پنج شنبه 29 شهریور 1397 | به روز شده: 11 دقیقه قبل

HAMSHAHRIONLINE

The online version of the Iranian daily Hamshahri
ISSN 1735-6393
پنجشنبه 26 بهمن 1396 - 16:36:33 | کد مطلب: 398370 چاپ

اژه‌ای: خودکشی سید امامی در زندان تایید شده است

ایران > سیاست داخلی - همشهری آنلاین:
سخنگوی قوه قضائیه گفت: براساس تحقیقات انجام شده و نظریه پزشکی قانونی، خودکشی کاووس سیدامامی در زندان تایید شده است.

حجت الاسلام غلامحسین محسین اژه ای روز پنجشنبه در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس کل دادگستری چهارمحال و بختیاری در جمع خبرنگاران افزود: چند روز پیش افرادی به اتهام جاسوسی دستگیر شدند که سید امامی نیز در جمع دستیگر شدگان قرار داشت.

وی اظهار کرد: این افراد زیرپوشش تشکل های زیست محیطی و برخی تشکل های دیگر و برخی مراکز علمی با برخی سرویس های بیگانه از جمله آمریکا و صهیونیست ها مرتبط بودند و اطلاعاتی را از مراکز حساس و استراتژیک تهیه و برای بیگانگان می فرستادند.

وی گفت: یکی از دستگیر شدگان به نام کاووس سید امامی در زندان بعد از اینکه متوجه می شود که مسئولان پرونده، اطلاعات بسیار زیادی را از فعالیت آنها به دست آورده اند و اطلاعات جاسوسی آنها نیز در اختیار سیستم امینتی و قضایی است، پس از بازجویی، زمانی که به محل نگهداری خود باز می گردد، دست به خودکشی می زند.

وی افزود: ابتدا بازپرس قتل اقدامات بازپرسی را آغاز و پزشکی قانونی نیز علت فوت را بررسی کرده بود اما تاکنون علت و انگیزه خودکشی مشخص نیست.

محسنی اژه ای با اشاره به برخی مطالب منتشره در فضای مجازی افزود: دشمن به دنبال ملتهب کردن فضای جامعه است و از هر سوژه ای که بتواند سوء استفاده و التهاب آفرینی می کند.